Фейк. «Потягнеш?»: третя окрема штурмова популяризує вживання наркотиків

Василина Гав'як - 10 Лютого 2024 | 13:15

Мережею шириться інформація, нібито на сторінці третьої окремої штурмової бригади (ОШБр) опублікували фото з «засобом для вживання наркотиків». Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно на сторінці третьої ОШБр у соцмережі опублікували фото з засобом для вживання наркотиків. Нібито скріншот такої історії опублікував (архів) пропагандистський Telegram-канал «Медведь», зокрема, йдеться про таке:

“Тут ….. у себе в офіційному акаунті третьої штурмової роти опублікував свій метод лікування, адже у них коноплі це медичний засіб. Після таких «презентацій» засобів для вживання наркотиків, ясно як вони звітують своїм прессекретарям ЗСУ про знищення і Кинджалів і Калібрів».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми припустили, що поява подібної новини, пов’язана зі змінами в українському законодавстві щодо легалізації медичного канабісу. Оскільки тільки нещодавно в українському інфопросторі точилися бурхливі обговорення цієї теми. Тож, ми почали з аналізу законодавства.

Медичний канабіс в Україні

21 грудня Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №7457, про легалізацію медичного канабісу. «За» проголосували 248 народних депутатів, «проти» виступили 14 нардепів від партії “Батьківщина”. 

Законопроєктом регулюється обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності, проте розповсюдження марихуани для приватного споживання й надалі вважатиметься злочином.

Станом на 10 лютого, останні зміни щодо Закону відбулися 17 січня. Так, Закон направлено на підпис Президенту України.

Офіційна відповідь третьої ОШБр

Наступним крокрм, ми звернулися до третьої окремої штурмової бригади щодо підтвердження чи спростування правдивості світлини, що розповсюджується проросійськими пабліками.

У Третій окремій штурмовій бригаді нам підтвердили, що це фото фейкове.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.