Найактуальніші фейки цього дня, розвінчені фактчекерами боту ПЕРЕВІРКА, в одному дайджесті.
Українські військові розмістили у приватному секторі Черкас РСЗО
Фейк. По це заявили у міноборони рф. Додають, що при цьому з будинків не евакуювали мирних жителів.
Речниця ГУНП у Черкаській області Зоя Вовк прокоментувала інформацію щодо розміщення вогневих позицій у приватному секторі Черкас. Це черговий російський фейк, до якого варто поставитися як до попередження, – наголосила речниця.
93 механізована та 128 гірничо-штурмова бригади зазнали безповоротних втрат
Фейк. Таку інформацію повідомляє міноборони рф. Нібито через значні втрати бригади залишають бойові позиції.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО зазначають, що це фейк. Закликають не поширювати та не довіряти російським джерелам.
Єгипет відмовився від українського зерна
Фейк. Таку інформацію поширюють російські медіа. Пишуть, що Єгипет буцімто офіційно розірвав контракт з українськими експортерами на постачання 240 тонн зерна.
Насправді Єгипет не відмовлявся від українського зерна. Компанія забронювала зерно, яке мали доставити ще в лютому та березні, але постачання не відбулося через повномасштабне вторгнення рф. У Єгипті, розуміючи ситуацію з блокуванням портів, вирішили закрити попередній контракт і відкрити новий, за яким можливо здійснити закупівлю.
Ситуацію пояснив віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непрано в інтерв’ю «Громадському радіо»
Український командир з позивним «Волина», якого росіяни тримають у полоні, звинуватив ЗСУ в обстрілі ізолятора в Оленівці
Фейк. Про це пишуть російські медіа та користувачі соцмереж. Нібито Сергій Волинський звинуватив українських військових в обстрілі ізолятора в Оленівці 29 липня.
Журналісти покликаються на відео з телеграм-каналу «Репортер Руденко», в якому Волинський відповідає на запитання про вибухи та загиблих українських військовополонених. Однак у сюжеті командир каже, що не знає, з якої причини сталися вибухи, – пояснюють фактчекери зі StopFake.
Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у наш фактчек-бот “Перевірка”. Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.