Мережею шириться відео з нібито відеопривітанням для ЛГБТ-спільноти від Генерального штабу ЗСУ та Фонду Сергія Притули до Місяця гордості, що відзначається в червні у всьому світі. Деталі читайте у нашому матеріалі. 

Що сталося?

Telegram-канали «На самом деле в Харькове» та «Первый Харьковский» розповсюджують відео від Генерального штабу ЗСУ та Фонду Сергія Притули, що нібито створили відеопривітання для ЛГБТ-спільноти до Місяця гордості. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спершу ми пересвідчилися, що на офіційних сторінках Генерального штабу ЗСУ немає цього відео. Фейкороби використали логотип вступу та кінця одного з відео, що Генштаб публікує на своїх офіційних ресурсах, зокрема у Telegram-каналі

Також зазначимо: Генеральний штаб ЗСУ використовує власний шрифт з характерними літерами, на відміну від того, що використали пропагандисти. 

На початку та в кінці фейкового відео використані кадри військового з позивним «Єнот».

Проте ці кадри «запозичені» в іспанського відеожурналіста Horaci Garcia, який зробив матеріал для видання Reuters про ЛГБТ-військових ще в червні 2022 року. 

Окрім того, у пропагандистському відео є фрагмент, де військовий з цивільною людиною цілуються на фоні літака. Біля них стоїть машина з номерними знаками «ПТН-ПНХ», а на самому літаку прикріплений прапор України. 

Насправді цей кадр взяли з соціального ролика YouTube-каналу Mike Buonaiuto про британських ЛГБТ-військових у 2012 році. На скриншотах є відмінності — номерні знаки «SDP 704H» та британський прапор, що розвиває вітер.


В останньому кадрі відео використаний нібито логотип Фонду Сергія Притули.

Проте на сайті фонду немає цього логотипа. 

Наостанок фактчекери бота «Перевірка» запитали у Фонду Сергія Притули на офіційній сторінці Instagram, чи дійсно Генеральний штаб ЗСУ разом з фондом створили відеопривітання для ЛГБТ-військових. Фонд спростував правдивість цього відео.

Також Фонд Сергія Притули спростував факт того, що вони використовують цей логотип. 

Висновок: фейк

Читайте ще

  • Фейк. На обкладинці німецької газети Handelsblatt висміюють прагнення Зеленського набути членства в НАТО
  • Фейк. Чипси Pringles зі смаком «побєди»
  • Фейк. ГУР готує провокації у Білгородській області.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!