Таку інформацію поширюють в анонімних Телеграм-каналах та на сайтах. Зокрема, канал Юрія Подоляка, LEAKS, “Украина Новости”, “Ель Мюрид”, “Путин в Telegram!, Sputnik Беларусь, OSN Media, EADAILY, news.ru, ura.news, “Росийская Газета” та інші російськомовні та російські медіа.

Фейк: американське консульство
повідомлення на анонімному каналі UKR LEAKS
повідомлення в проросійських медіа про Посольство

Проте на офіційних платформах Посольства відсутні будь-які згадки про припинення діяльності.

Інформація в офіційних соціальних мережах стосується допомоги Україні, зустрічі та робочих візитів посла.

В останньому інтервью Радіо Свобода посол США Бріджит Брінк повідомила про приорітети допомоги США в Україні.

“Коли я прибула сюди, я поставила п’ять безпосередніх цілей. Перша – допомогти Україні захистити себе. Друга – допомогти притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах та звірствах. Третє – забезпечити, щоб гуманітарна допомога, зокрема, що направляється зі США, доходила до кінцевих одержувачів, особливо в зонах конфлікту. Четверте – проконтролювати цей величезний обсяг американської допомоги та забезпечити відповідний нагляд звідси, з Києва. І останнє – знову зібрати нашу команду, американців та українців, які працюють у посольстві, та відновити нашу структуру”, – з інтерв’ю для “Радіо Свобода”.

24 лютого 2022 року Держдепартамент США призупинив консульські операції у Львові через призупинення консульських послуг у Посольстві США в Києві 12 лютого 2022 року. 18 травня 2022 року Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор, і з того часу не зупиняло діяльність.

Проте 14 липня Посольство закликало громадян Сполучених Штатів не в’їжджати в Україну, а тих, хто зараз перебуває у країні, негайно залишити її. Про це повідомляється на сайті посольства.

Неправдивим також є повідомлення “в Одесі зупинило роботу консульство США”, адже в Одесі його не існує з 1918 року.

Фактчекери Gwara Media вважають, що фейк про зупинення роботи консульства пов’язаний з повідомленням про евакуацію. 14 липня в бот ПЕРЕВІРКА звертались читачі з проханням підтвердити повідомлення про евакуацію, а 16 та 17 липня ви надіслали щонайменше 5 фейкових повідомлень на перевірку про закриття Посольства.

Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у наш фактчек-бот «Перевірка». Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Ґвара Медіа.