Розслідування щодо використання північнокорейських ракет Hwasong-6 під час ударів по Харкову 29 грудня чи 2 січня продовжується. Про це в етері телеканалу Freeдом повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

«Думаю, що це буде встановлено безсумнівно. Ніхто не сумнівається, що Північна Корея із задоволенням візьме участь у геноциди громадян України надаючи свої інструменти, що вона вже і робить. Не забуваємо що Північна Корея протягом останнього пів року надала Росії до мільйона снарядів калібру 122 та 152 мм», – додає Подоляк.

Він також пояснює, що буде засідання Радбезу ООН та приймуть відповідну резолюцію, проте Росія не звертає увагу на міжнародне право.

Читайте на цю тему: У Харкові показали уламки ймовірно не російської ракети, якою РФ била по місту 2 січня.

Російська армія завдала ракетну атаку по середмістю Харкова 2 січня, через яку поранення отримали 62 людини, ще дві людини загинули. За інформацією обласної прокуратури, у місто цілили не звичайні «Іскандери». Нині експерти та правоохоронці встановили чим ракети відрізняються зовні та з технічної точки зору.

Речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко розповів, що такі ракети, ймовірно, нагадують боєприпаси, які можна побачити на фото з військових парадів у Північній Кореї.

Hwasong-6 – тактична балістична ракета, вироблена оборонною промисловістю КНДР. Перший з трьох успішних випробувальних пусків ракети був проведений у червні 1990 року. До 1999 року Північна Корея, за оцінками, виготовила від 600 до 1000 таких боєприпасів, з яких 25 було запущено на випробуваннях, від 300 до 500 експортовано і від 300 до 600 перебували на озброєнні північнокорейської армії. Hwasong-6 експортувалися до Ірану, де вони отримали назву Shahab-2, і до Сирії, де вони виробляються за ліцензією за сприяння Китаю.

Схожі зовнішні ознаки з ракетою «Іскандер» має інша ракета виробництва КНДР —  Hwasong-11GA.

Північнокорейська балістична ракета KN-23 (Hwasong-11GA) дуже схожа візуально на «Іскандер», тому аналітики вважають, що це може бути копія російської ракети.

За інформацією експертів, для KN-23 використовується таке саме шасі, як і для російської ракети – виробництва Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ). Проте водночас північнокорейська ракета має більшу дальність (690 кілометрів), ніж російська, яка б’є на 500 кілометрів. При цьому характеристики здебільшого ґрунтуються на припущеннях та були визначені за фото та результатами випробувань.