Україна поступово повертає дітей з евакуйованих за кордон дитячих будинків та інтернатів. Перед влаштуванням у родини вони проходять адаптацію на території країни.
Про це 11 грудня розповіли в Міністерстві соціальної політики.
Зазначається, українські діти з інтернатів були евакуйовані до країн Європи та в Туреччину ще на початку повномасштабного вторгнення. Однак наразі дітей вирішили поступово повертати на батьківщину. Так, у листопаді до України уже повернулася група зі 137 дітей, які перебували в Туреччині.
«Зараз діти проходять адаптаційний період у закладі оздоровлення і відпочинку за підтримки психологів і фахівців соціальної роботи. Цей період потрібен для реінтеграції дітей, які майже три роки не мали повноцінного доступу до українського мовного, культурного, освітнього середовища, а також потребують ознайомлення з правилами безпеки, пов’язаними з війною», — наголосили в міністерстві.
У Мінсоцполітики також розповіли, що механізм повернення розробили разом із партнерами. Він, зокрема, передбачає, що дітей розміщуватимуть у сім’ях.
«Ми переконані, що найкращою формою інтеграції для цих дітей є саме усиновлення та інші сімейні форми виховання. Це не просто формальний догляд, а можливість отримати справжню турботу та любов», — пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Нагадаємо, у жовтні 2016 року в Україні узаконили наставництво для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Що це означає, хто може стати наставником та чому це важливо — журналісти Ґвара Медіа дізнавалися у розмові з уродженкою Харкова Сусанною Караваєвою, яку підготували до дня Святого Миколая.
Читайте також
- З початку повномасштабного вторгнення в Україні близько 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування.
- Як допомогти дітям-сиротам у Харкові? Усиновлення та опіка під час війни.