Контррозвідка викрила колишнього генерального директора харківського підприємства, який влітку 2022 року незаконно заволодів державними коштами, переданими для виконання оборонного замовлення. Про це повідомили в СБУ.
Підприємство, директором якого був підозрюваний, взяло на себе зобовʼязання виконати контракт з Міністерством оборони України – здійснювати ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів військового призначення. Натомість свої послуги воно виконувало у неналежній якості з порушенням норм та стандартів укладеного договору, стверджує слідство.
«Директор заводу залучив ще двох осіб: свого підлеглого – начальника управління з матеріально-технічного постачання, а також представника фірми, яка здійснювала постачання запасних частин», — говорять в СБУ.
Як працювали підозрювані?
Вони домовилися, замість нових запасних частин для військової техніки, закуповувати відремонтовані. Для цього займалися підробкою документів – забезпечували проходження контролю якості, який насправді не відповідав дійсності. Результат — неякісні комплектуючі потрапляли до збиральних цехів.
Схему вдалося викрити завдяки судовій товарознавчій експертизі, яка підтвердила неналежну якість цих деталей.
На підставі зібраних доказів, у СБУ повідомили підозру ексдиректору державного підприємства та двом іншим співучасникам (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України).
У 2023 році німецький оборонний концерн Rheinmetall та “Українська оборонна промисловість” утворили спільне підприємство, що обслуговуватиме та ремонтуватиме техніку, поставлену Україні партнерами. А Президент України Володимир Зеленсикмй запевнив, що Україна потребує міжнародної допомоги у цій сфері, адже власних потужностей не вистачає. А виробництво зброї, техніки, снарядів, що наразі нарощується – пріоритет №1 для України.
Читайте також:
Харківська ОВА без тендеру придбала тепловізійний комплекс у новоствореного підприємства за майже 10 млн грн. За кошти обласного бюджету придбали 48 тепловізійних комплексів (206 800 грн за штуку).