Зранку 10 лютого у Холодногірському районі Харкова відкрили уже 10 безпечний освітній простір у місті, який побудований на базі протирадіаційного укриття.
Що думають школярі про офлайн навчання під час війни та яку проблему вирішує впровадження ініціативи навчання в укриттях — розповідаємо у фоторепортажі.
Цього дня 345 харківських здобувачів освіти із семи навчальних установ міста вперше за час повномасштабного вторгнення повернулися до очного формату навчання.
«У мене це перший досвід повернення до офлайну з 22 року. Навіть зранку був такий випадок, коли ми з батьками мали вже виходити з дому і тут мама мені каже “ти щось забула”, я довго не могла зрозуміти про що вона, а потім згадала, що не взяла рюкзак… Тобто ми вже так звикли до компʼютерів, що навіть не думаємо про такі базові речі», — розповідає 11-класниця з харківського ліцею №13 Євгенія Григорʼєва.
Дівчина додає, що для неї офлайн навчання більш зручне, адже вона впевнена, що для того, аби досягти якогось результату необхідно “відчувати” людину. При чому, вона запевняє, це працює й у роботі вчителів — за особистої присутності учнів пояснювати матеріал в рази легше.
Зараз Євгеніє мрія добре скласти екзамени та вступити в університет імені Каразіна у Харкові.
«Сьогодні я цілий день посміхаюся, бо це чудово, нарешті в мене є живе спілкування з однокласниками. Мене це так наповнює і ти просто ніби живеш життя», — додає 11-класниця Софія.
Зазначаючи, що наступного року вона вже вступатиме в університет. Для себе хоче обрати режисуру, однак перевагу надаватиме Київським навчальним закладам, саме через бажання вчитися офлайн.
З дівчатами погодився й одинадцятикласник Микита, він каже, з дому навчатися важко, матеріал засвоюється не завжди добре.
«Тому в мене є рік надолужити матеріал, а далі хочу вступити в університет імені Бекетова, вивчитися там на архітектора та далі відбудовувати Харків», — пояснив Микита.
Зазначається, це протирадіаційне укриття вдалося відремонтувати та перебудувати під повноцінний освітній простір за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
«Звісно, нам не подобається така тенденція, коли діти вимушені вчитися під землею, ховаючись від тривог та ракетних ударів. Нам дуже б хотілося, аби вони мали змогу, як і ми, вчитися у звичайних школах при хорошому денному світлі. Але зараз, на нашу думку, це єдина можливість забезпечити більш-менш повноцінне навчання», — пояснив представник УВКБ ООН Федеріко Серсале.
У міськраді розповіли, що в цьому освітньому просторі зібрали учнів шести базових закладів загальної середньої освіти Холодногірського району: 169 дітей з ліцею № 13, 31 учень з ліцею №108, 17 учнів з ліцею № 126, 54 учні з гімназії № 136, 21 учень з ліцею № 152 та 53 учні з початкової школи № 171. Крім того, сюди також залучили 45 здобувачів освіти з Харківського професійного ліцею залізничного транспорту.
Далі з усіх цих учнів сформували 18 класів закладів загальної середньої освіти та три групи перших та других курсів зі здобувачів освіти професійного ліцею залізничного транспорту.
Пояснюється, навчання дітей проходитиме у дві зміни: 1 зміна – з 9.00 до 12.40, 2 зміна: з 13.00 до 16.40.
На 1 зміні будуть навчатися 76 учнів 4 класів:
- Початкова школа № 171 (1 клас)
- ліцей № 108 (2 клас)
- ліцей № 13 (4 клас)
- гімназія № 136 (5 клас)
На 2 зміні буде навчатися 61 учень 3 класів:
- професійний ліцей залізничного транспорту — 15 здобувачів освіти (1 курс, група 10).
- ліцей № 13 (2 клас, 11 клас),
- гімназія № 126 (4 клас).
«Це велика перевага для вчителя, коли ти можеш особисто підійти, допомогти поставити руку, відповісти на питання чи просто відчути емоцію учня», — розповіла також директорка гімназії №136 Ольга Кочук.
Крім того, на базі освітнього простору передбачене харчування для дітей. Його приготуванням та підвезенням займається комунальне підприємство «Комбінат дитячого харчування» на базі ліцею №13.
На відкритті освітнього простору начальник частини піротехнічних робіт ДСНС Чернігівщини Михайло Ільєв разом зі своїм чотирилапим напарником — псом Патроном провели лекцію з протимінної безпеки для учнів.
«Щоб ви розуміли, ми розміновуємо не лише Чернігівщину, а й постійно їздимо у відрядження на територію Харківщини», — розповів дітям фахівець.
Наприкінці навчального процесу мер Харкова Ігор Терехов пообіцяв учням, сприяти впровадженню офлайн-навчання й у вищих навчальних закладах Харківщини.
«Але я сподіваюся війна до вересня закінчиться», — додав він.
Читайте також
- «Спочатку пандемія, а потім вторгнення — ми навіть алфавіт не встигли вивчити»: виклики офлайн освіти на Харківщині.
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)