Допоможи тим, хто допомагає. Розповідаємо про український проєкт HelpTheHelper

Olena Myhashko - 08 Квітня 2022 | 13:54
helpthehelper

У перші дні вторгнення багато хто підмічав, що наша країна перетворилась на один великий волонтерський чат. Люди різного віку, статусу та професій з усіх регіонів Україні, ба навіть з різних куточків світу, кидали свої справи і починали більш чи менш організовано допомагати іншим. Як цивільним, що опинились у складній ситуації, так і воїнам ЗСУ.

«24 лютого ми втратили своє минуле, в якому були маркетологами, дизайнерами, акторами, власниками бренду одягу, рестораторами та стоматологами», — розповідає команда проєкту HelpTheHelper. Кожен мав знайти собі нове місце у цій війні.

Після кількох найтяжчих та найактивніших перших днів, протягом яких вся нація перетворилась на один великий організм, український підприємець Іван Голяков ініціював проєкт, покликаний допомагати самим волонтерам. 

helpthehelper

Ці люди щодня годують тисячі українців, знаходять і купують бронежилети, тепловізори — все, що необхідно теробороні, розвозять дитяче харчування та ліки. Для цього потрібен не лише час, а й значні фінансові ресурси, або ж окрема кропітка праця з пошуку таких ресурсів.

HelpTheHelpers розповідає світові історії перевірених волонтерів, яких команда знає особисто, і пропонує опцію допомогти їм фінансово. Так вони зможуть робити свою справу швидше й ефективніше, не відволікаючись на фінансові потреби.

Іван Голяков, СЕО проєкту

Війна зустріла мене за кордоном. Вранці 24 лютого світ поринув у пітьму. Але в цій темряві раптово почало з’являтися сонце. Цим сонцем були мої друзі, які залишались у країні. Всі мої діяльні активні друзі, так чи інакше, стали стихійно займатися волонтерською діяльністю. 

Я бачив, що вони мають одну велику потребу — в ресурсах. Серед моїх знайомих було багато охочих допомогти.

Та вони не хотіли донатити великим фондам, бо не були впевнені, що гроші отримають люди, які справді їх потребують.

Через платформу HelpTheHelpers гроші йдуть напряму волонтерам — без посередництва організацій. Задонатити можна через PayPal, SWIFT-платіж, українські банки, а також у криптовалюті. 80% вашого донату пропорційно розприділять по всім волонтерам у базі, а 20% підуть на підтримку роботи сайту, розширення бази волонтерів, створення історій про них.

Катерина Переверзева, піар-менеджерка

Ми не знаємо, скільки б людей загинуло від бомбардування та голоду, якщо б волонтери поставили у пріоритет власну безпеку.

Щодня наші герої роблять неможливе. Наприклад, вивозять людей із зон активних бойових дій. Знаходять медикаменти на кілька сотен тисяч гривень та доставляють їх у віддалені райони фронтових міст. Знаходять декілька тон корму для собак в Амстердамі і доставляють їх в Україну.

В історіях цих людей — готовність робити більше, ніж кожен з них міг уявити. Взяти на себе зону відповідальності та піклуватися про інших. 

Те, що нам здається героїзмом, для них зараз — буденність.

Сьогодні у базі проєкту 13 реальних волонтерських історій — нові з’являються щодня. Серед волонтерів, історії яких ви можете побачити на сайті, — актор Ігор Ключник, креативний директор Макс Бурцев, культурна менеджерка Таня Голубова, членкиня журі «МастерШеф» Оля Мартиновська та інші.

Вони детально розповідають про свою роботу та її результати у низці відеоінтерв’ю.

«Через цю платформу ви можете cтати на бік світла і допомогти сотням тисяч українців вижити у нищівній війні», — кажуть в команді.

А більше про варіанти переказу коштів та перевірку їх освоєння волонтерами дізнавайтесь у розділі найбільш поширених питань.

Читайте також наш матеріал Допомога українцям у Польщі: ініціативи Кракова.

Цю історію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

 

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.