Цифрове телебачення буде доступне на переважній більшості території, підконтрольній українському уряд, розповів в інтерв’ю Укрінформу т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Він також зауважив, що телеефір в Україні переходить на формат цифрового мовлення МХ-7 у метровому діапазоні. За словами т. в. о. міністра, 92% підконтрольних Україні територій вже покриває телевізійний цифровий сигнал, а до кінця року рівень покриття збільшиться ще на 4%.
«Щодо окупованих територій, там поруч потрібно ставити телевежі. А це високий ризик. І так телевежі у наближеній до бойових дій зоні або неподалік російського кордону зазнають постійних артилерійських уражень, і ми маємо їх відновлювати. Ну, або ж знаходити інші варіанти донесення інформації. Ця робота ведеться, тому що громадяни України мають право на отримання інформації незалежно від місця проживання», — відзначив Карандєєв.
Додамо, що станом на серпень 2023 року за інформацією члена Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Максима Онопрієнка, 60% деокупованих територій Харківщини покрито українським телебаченням та радіомовленням.
Після звільнення більшої частини Харківщини від російських військ українське ТБ та радіомовлення поступово почало повертатися на деокуповані території, проте радіо з Бєлгородщини продовжує працювати й надалі.
Читайте ще
Нацрада не має можливостей глушити російське пропагандистське радіо на Харківщині. Російську музику, пропаганду та заклики до українців здаватися можна почути по радіо на півночі та сході Харківської області. Радіостанції країни-агресорки все ще прориваються в український медіапростір.
На Харківщині жителям деокупованого Вовчанську відновили доступ до українського теле- та радіомовлення. Тепер на 37-му частотному каналі в цифровому форматі DVB-T наразі працюють канали «UA Перший» і «Дім», а також «Українське радіо» (також мовить в ефірі на частоті 90,2 МГц) і «Промінь».
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!