Поїзд прибув з Києва, аби приготованими в ньому ж святковими стравами подякувати українцям за боротьбу з наслідками російського вторгнення на прифронтових та деокупованих територіях.
Початок цього соціального проєкту збігся із Днем подяки, тому і перші приготовані страви – це запечена індичка, картопля та гарбузовий пиріг.
«Залізничники продовжують рятувати цивільне населення й одними з перших приходять на допомогу там, де вона найбільше потрібна. Разом із фондом Говарда Баффета запустили ще один унікальний проєкт, який не має аналогів. Food train вже пройшов тестову перевірку, і найближчим часом спільна команда Укрзалізниці та фонду заступить на постійне чергування в найскладніших прифронтових районах України, де тепло та їжа є критично важливими для життя», — зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.
Поїзд має довжину близько 150 метрів та складається з 6 вагонів:
- генераторного з потужністю до 400 кВт і власною заправною станцією;
- вагона-холодильника з морозильною камерою для зберігання продуктів;
- двох вагонів з холодною та гарячою кухнею відповідно для безпосереднього приготування страв;
- вагона для персоналу поїзда та кухарів з душем та пральною машиною;
- багажного вагона, що вміщує 27 тисяч літрів води, має фільтраційну та помпову станції.
Планується, що у грудні до одного із рейсів приєднається і співзасновник проєкту Говард Баффет. Він разом із командою Food Train запропонує їжу всім українцям уздовж лінії фронту та на деокупованих територіях.
Food Train може працювати автономно протягом 5-7 діб та готувати понад 10 тисяч порцій їжі щодня. При цьому для виготовлення такої кількості порцій треба лише 14 кухарів та 7 залізничників, щоби підтримувати роботу поїзда.
Обладнання потягу дозволяє приготувати супи, каші, салати, мʼясо, а спеціальні термокамери дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею. Вперше поїзд працював у Києві 22 вересня. Тоді кухарі Food Train видали тисячу гарячих обідів за 2 години для волонтерів Save Ukraine, пасажирів евакуаційного рейсу із Сум, а також мешканців прихистків у Ірпені та Бучі.
Читайте також
Два потяги з Харкова відтепер курсуватимуть з жіночими купе — Укрзалізниця. Укрзалізниця впровадила жіночі купе у восьми поїздах, два з них відправляються з Харкова: №15/16 Харків — Ясіня та №17/18 Харків — Ужгород.
П’ять фактів про українську залізницю. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну залізниця стала дорогою життя для багатьох українців та лише цього року понад 120 мільйонів тонн вантажів.