За статистикою UNESCO, хоча кількість жінок, які обирають науку як професію, зростає, однак їх частка серед усіх науковців світу не перевищує 33%.
З 1901 року, коли заснували Нобелівську премію, вона 61 раз надавалася 60 жінкам, Марія Кюрі отримала двічі.
Через війну в Україні науковиці були вимушені залишити свої будинки та втратили робочі місця. Отже, підтримка жінок у науці вкрай важлива для відновлення України. Щоби підтримати науковий прогрес та гендерні рівності Фундація L’Oréal та UNESCO створили спільну програму «Для жінок у науці» з 1998 року. Програма спрямована на підтримку жінок у науці, зміцнення їх позицій та сприяння талановитим жінкам науковицям у визнанні.
В Україні премія організовується з 2018 року, цьогоріч це буде п’ятий сезон проведення української премії в рамках глобальної програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці», що цього року відзначає 25-річчя у світі.
Мета премії — підтримати та відзначити талановитих науковиць, стимулювати молодих жінок обирати наукові професії та допомогти їм у розвитку їхньої кар’єри.
Щоб участь у програмі, необхідно заповнити анкету через онлайн-платформу. Збір заявок триває із 6 березня до 31 травня 2023 року.
- Відкрито набір на проєкт «Відважна» для розвитку жінок-підприємиць.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.