Жінки, які стають на військовий облік, набувають статусу військовозобов’язаних, а відповідно для них виїзд за кордон обмежений.
Про це сказав член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Раді Федір Веніславський у коментарі РБК-Україна.
Минулого року Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та передбачила, що на обов’язковий військовий облік мають бути поставлені жінки з медичною або фармацевтичною освітою.
За словами нардепа, на виконання цього закону Кабінет Міністрів видав постанову щодо порядку військового обліку. А Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок. Згідно із цим наказом, передбачено, що з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов’язково стати на військовий облік.
«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних. Тобто якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд — тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає — тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені в праві виїзду», — зазначив Веніславський.
Він також додав, що всі жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, зможуть стати на облік добровільно. Наразі розширювати перелік спеціальностей жінок не планується.
Військовий облік для жінок
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про добровільний військовий облік жінок у жовтні 2022 року. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, повинні обов’язково прийматися на облік військовозобов’язаних. Однак 6 вересня наказ відтермінували до 1 жовтня 2023 року.
Читайте також
- У Раді зареєстрували законопроєкт про обмеження відстрочки від мобілізації студентів.