27 червня пройшла чергова сесія Харківської обласної ради, на які розглянули понад 70 питань порядку денного. Засідання пройшло в онлайн-форматі.

Про це повідомляє пресслужба Харківської обласної ради та начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

На засідання зареєструвалися 78 депутатів, які ухвалили низу рішень.

Підтримка родин загиблих військових

Діти загиблих військових з Харківщини зможуть отримувати 8000 гривень. Допомогу можливо буде отримати навіть при реєстрації загиблих у Харкові або у військовій частині на території Харківської області, де вони проходили службу.

Діти загиблих захисників і захисниць Харківщини зможуть отримувати 8000 грн, навіть при реєстрації загиблих у Харкові або у військовій частині на території Харківської області, де вони проходили службу.

Сімейні форми виховання

До Програми підтримки та розвитку сімейних форм виховання внесли зміни, за якими в Харківській області будуватимуть житло, яке надалі буде передаватися дитячим будинкам сімейного типу. Також таке житло зможуть отримати прийомні сім’ї, які взяли на виховання дитину з інвалідністю підгрупи А.

У проєкті передбачено співфінансування: 70% коштів виділятимуться з обласного бюджету, ще 30% — з бюджету громад за умови виділення ними земельної ділянки під будівництво.

Підтримка ветеранів

У Харкові реконструюють корпус «Обласного госпіталю ветеранів війни». У рамках проєкту виділять приміщення під реабілітаційний центр. Для завершення ремонту спрямували 13,5 мільйона гривень.

Як зазначили в ХОВА, реабілітаційний корпус майже відремонтований та оснащений басейном і кріокамерою. Реконструкція почалася ще перед повномасштабним вторгненням, однак не була завершена. Об’єкт не введений в експлуатацію через проведення інженерних заходів.

«Продовжуємо робити все можливе для повернення військовослужбовців, ветеранів, а також цивільних людей, постраждалих внаслідок збройної агресії рф, до активного й повноцінного життя. Питання розвитку мережі реабілітаційних відділень на Харківщині є одним із пріоритетних в системі охорони здоров’я регіону», — сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Оздоровлення дітей

Харківська обласна рада затвердила Програму оздоровлення та відпочинку дітей Харківської області на 2024-2028 роки. Усього на п’ять років передбачено виділення 206,1 мільйона гривень. З них обласний бюджет покриє 142 мільйони гривень.

У 2024 році планують виділити всього 9,7 мільйона гривень, з них обласний бюджет 6,9 мільйона.

«У рамках програми ми зможемо профінансувати оздоровлення наших дітей, які проживають в регіоні. Крім цього ми додали туди дітей працівників ЗСУ, національної гвардії, СБУ, національної поліції, державної прикордонної служби. Це дуже важливо. Була ініціатива додати до переліку дітей працівників правоохоронного блоку, які зможуть також скористатися можливістю оздоровлення», — зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Підтримка місцевих журналістів

Також депутати доповнили Програму соціального захисту населення заходами з підтримки журналістів, які працюють на деокупованих територіях.

  • У разі загибелі журналіста під час виконання професійних обов’язків передбачені виплати у розмірі 300 тисяч гривень;
  • у випадку травми, що призвела до інвалідності — 150 тисяч гривень;
  • отримання травми — 50 тисяч гривень.

Також планується виділяти дітям загиблих журналістів щомісячно по 8000 гривень.

Читайте також

  • Також на сесії Харківської обласної ради було затверджено два рішення про перейменування чотирьох населених пунктів.
  • Частині прифронтових територій України не вимикатимуть світло через важку гуманітарну ситуацію і загрозу життю.