У державному бюджеті на 2024 року не виділили кошти на відновлення пошкоджених російською агресією пам’яток культури та архітектури, повідомляє Мінкульт у відповіді на запит Ґвара Медіа.
Торік прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав пріоритети бюджету на 2024 рік, це оборона та перемога України. Всі кошти українських платників податків надалі скеровуватимуться виключно на забезпечення Сил оборони. Тому на безпеку та оборону йде майже половина всіх видатків або більш як 21% ВВП. Серед інших важливих напрямків – соціальна галузь, освіта, медицина, підтримка ветеранів.
«Державні видатки на 2024 рік регулюються Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” і виділення коштів відбувається в межах бюджетних програм згідно з Додатком 3 до зазначеного Закону. Бюджетної програми на відновлення зруйнованих та пошкоджених памʼяток культури та архітектури в Україні та в Харківській області Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” не передбачено», – коментують у міністерстві.
Найбільш відомою зруйнованою пам’яткою архітектури на Харківщині є музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі. Станом на лютий 2024 року стіни пам’ятки досі не почали консервувати. Причина – скасування публічних закупівель на цей об’єкт через відсутність охочих. Оголошували три тендери на реставрацію, а саме невідкладні першочергові протиаварійні та консерваційні роботи на суму понад 8,5 млн грн.
У ніч на 7 травня 2022 року війська РФ прямим влучанням «Калібру» повністю зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка Богодухівського району Харківської області. Колись тут жив і творив відомий український філософ. Стоїть там і багаторічний дуб, під яким він любив працювати.
На цю тему
У МКІП закумулювали понад пів мільйона гривень на відбудову музею Сковороди на Харківщині. На рахунку Міністерства культури та інформполітики України зібрано близько 535 433,08 грн, повідомляє Мінкульт у відповіді на запит Ґвара Медіа.
Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди на Харківщині, пошкоджений російськими ракетами, отримав 1 мільйон гривень на відновлення. Ці кошти зібрала Укрпошта з продажу пам’ятних поштових марок.