Щорічно 23 серпня Україна відзначає День Державного прапора. На честь свята у Харкові та інших містах країни урочисто підняли українські стяги.
Українці з 2004 року вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий прапор.
Що символізує прапор України
Український парламент затвердив Державний прапор України 28 січня 1992 року. Він складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів та має співвідношення ширини до довжини 2:3.
Найбільш відоме тлумачення пояснює, що синя частина означає ясне небо, тоді як жовта – золоте поле пшениці під ним. Існує давня версія, що кольори прапора символізують вогонь і воду.
Харківський флагшток є найвищим в Україні
Це щогла, встановлена на набережній річки Лопань у центрі Харкова має висоту 101 метр. Його відкрили до 30-ї річниці Незалежності України.
Тоді 24 серпня 2021 року прапор розміром 22,5 м на 15 м урочисто підняли батько загиблого Героя Небесної Сотні Євгена Котляра Микола Котляр та учасник бойових дій на сході України старший сержант Костянтин Вурст.
На встановлення флагштока та капітальний ремонт алеї вздовж набережної витратили понад 24.5 мільйони гривень з міського та обласного бюджетів.
Читайте також
У Харкові відкрили пам’ятний знак міста-героя. Пам’ятник встановили на набережній Лопані поруч з найвищим в Україні флагштоком з прапором України.
Меморіальну дошку загиблому Герою України Станіславу Парталі відкрили у Харкові. Її встановили на фасаді Харківської гімназії №111, де він навчався.
На місці Ізюмського масового поховання на Харківщині з’явилася пам’ятна табличка. Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому знайшли 449 могил.