За 10 місяців 2024 року поліція в Україні склала 219 протоколів за фактами булінгу в школах. Кожен другий — на підлітків у віці з 14 до 16 років.

Про це йдеться в статистиці, опублікованої моніторинговим сервісом Опендатабот.

Як зазначається, за даними Українського інституту дослідження екстремізму 40% дитячих самогубств стаються саме внаслідок цькування.

З-поміж складених протоколів суди винесли рішення по 160, що становить 73% від всієї кількості по цим справам. Це на 13% більше, ніж тогоріч.

Кількість справ про булінг в освіті / Фото: Опендатабот

Крім цього, 124 протоколи складені на підлітків у віці з 14 до 16 років, у 80% з яких судами були винесені рішення. У порівнянні з 2021 таких порушень було 45%.

Майже кожний шостий зафіксований випадок булінгу — вчинений групою людей або ж повторно. В цьому році кількість таких справ становить 37, зокрема, 12 протоколів складено на освітян, які знаючи про факти булінгу, не повідомили про нього.

Справи про булінг в освіті / Фото: Опендатабот

Довідка

У законодавстві України булінг або цькування визначають як будь-яке насильство, зокрема, й в інтернеті, яке відбувається стосовно усіх учасників навчального процесу та шкодить психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Відповідальність за булінг у навчальних закладах в Україні з’явилась з 2018 року  — доповненням Кодексу України про адміністративні правопорушення статтею 173-4. Закон передбачає два види покарання: штраф від 850 до 3400 гривень та громадські роботи від 20 до 60 годин. 

Цькувальники несуть адміністративну відповідальність, починаючи з 16 років. До цього моменту за вчинки дітей відповідають їхні батьки. 

Керівники навчальних закладів також несуть відповідальність за замовчування інцидентів з булінгом. За це їх можуть оштрафувати або також відправити на виправні роботи й відраховувати до 20% від заробітку.

Читайте також