Вночі 4 квітня російські військові атакували Харківську область іранськими ударними дронами «Шахед» з території Росії та інших областей України.

Як повідомив речник Повітряних Сил Ілля Євлаш в етері телемаратону, 4 квітня близько 1-ї години ночі велика група з близько 10 «Шахедів» залетіла з території РФ та попрямувала безпосередньо до Харкова. Згодом інша хвиля дронів була зафіксована з боку Миколаївщини, рухаючись через низку областей в напрямку Харківської області.

«Через близьку відстань від кордону з РФ саме першої групи, яка була однією з найбільших цієї ночі, не вдалося збити всі», — сказав Євлаш.

За його словами, такі удари не мають жодної військової мети, а лише чинять морально-психологічний тиск, руйнуючи цивільну інфраструктуру та загрожуючи життям мирних мешканців.

Євлаш також додав, що системи протиповітряної оборони типу «Patriot», а також системи для боротьби з дронами, могли б захистити Харків від атак.

Вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Відомо про 4 загиблих та 12 поранених. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Загинули 4 людини, ще 12 зазнали травм різного ступеня: 3 у важкому стані, 5 середніх, інші легкі.

Удари зафіксовані по цивільних та промислових об’єктах, зокрема постраждала енергетична інфраструктура. Через це збільшилися години відключення світла по Харкову, оскільки дефіцит енергії, фактично зріс на майже 100 МВт електроенергії, уточнив Синєгубов.

Читайте також

Вдень 4 квітня росіяни завдали удару по Харківському району. Снаряд впав у полі між селищами Березівка та Коротич і влучив у землю. На місці загинув 37-річний тракторист. Пізніше стало відомо про ще двох поранених.