Чехія вже передала дві когенераційні установки Харкову та планує надалі підтримувати місто під час опалювального сезону.
Про це стало відомо під час зустрічі міського голови Ігоря Терехова з уповноваженим Чехії з відбудови України Томашем Копечним.
Представники домовлялися про співпрацю та взаємодію в енергетичному та медичному напрямках.
За словами Терехова, міська влада працює над повною децентралізацією систем тепло-, водо- та енергопостачання, щоб стабільно пройти опалювальний сезон.
«Зараз наше найголовніше завдання — забезпечити людей та підприємців теплом, водою та світлом взимку. Склалася дуже непроста ситуація, бо власної генерації з кінця березня ми більше не маємо. Чехія була однією з перших, хто відгукнувся на наше прохання про підтримку й передав Харкову дві когенераційні установки. І ми дуже розраховуємо на посилення співпраці в майбутньому», — розповів мер.
Томаш Копечний, зазначив, що для Чехії важливо допомогти Харкову забезпечити енергетичну безпеку.
Нагадаємо, що в Харкові встановлюють блочно-модульні котельні, які обслуговуватимуть мікрорайони, а також когенераційні установки та газові турбіни.
Наразі в області триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентралізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок. Тому в Ізюмі, де російськими обстрілами були знищені всі котельні, було обладнано 10 нових. Це дозволило покрити потребу мешканців в опаленні. Схожа ситуація була і в Чугуєві, тут встановили 2 когенераційні установки, планують реалізацію ще чотирьох.
Додатково, у Харкові та області готуються для приєднання до електромереж 21 об‘єкта розподіленої генерації. Це газотурбінні та газопоршневі установки загальною потужністю 140-150 МВт.