На Харківщині триває процес перевірки підрядників фортифікаційних споруд, вже оглянули близько 15%.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

Для цього було підписано меморандум із Національним науковим центром «Інститут судових експертиз імені М. С. Бокаріуса» для проведення експертиз щодо будівництва фортифікацій. Планується додатково перевірити роботу підрядкинків, призначивши понад 200 експертиз.

Що відомо про фортифікації на Харківщині?

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей України.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу.

«Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — казав голова ОВА Олег Синєгубов.

На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — запевнив він.

Наразі на півночі Харківщини триває дообладнання і приведення до відповідності з вимогами військового командування другої та третьої лінії оборони. Їх облаштовують згідно з вимогами командирів, які ймовірно можуть приймати бій на тому відтинку.

Читайте також

  • Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко вважає, що російські війська через місяць-півтора не зможуть більше вести активні штурми на одразу багатьох напрямках та стануть в оборону.