Служба безпеки затримала блогера, який, за даними слідства, поширював у соцмережах локації бойових позицій та переміщення Сил оборони.
Про це повідомив речник СБУ Харківської області Владислав Абдула.
У розповсюдженні в соцмережах бойових позицій ЗСУ підозрюють 41-річного мешканця Запоріжжя, який займався адмініструванням власного телеграм-каналу з новинами про перебіг бойових дій на території України. Слідчі зазначили, що він публікував у себе на каналі інформацію про озброєння Сил оборони, яка до цього не розміщувалася Генеральним штабом ЗСУ у відкритому доступі.
«Від початку цього року чоловік неодноразово публікував відеоролики про переміщення територією України бойових броньованих машин, гаубиць та бронетранспортерів. Крім цього, він поширював інформацію про розміщення на конкретній ділянці місцевості на Харківському напрямку самохідної артилерійської установки, а також про розміщення ліній оборонних укріплень на Запорізькому напрямку», — розказав речник.
Зазначена інформація подавалася на каналі як посилення оборонної спроможності України, але її могли використовувати збройні сили РФ для нанесення ударів по позиціях Сил оборони та для планування росіянами нових операцій із захоплення українських територій.
За даними слідства, вказану інформацію чоловік отримував від підписників свого телеграм-каналу в особистих повідомленнях через бот “предложки”.
Співробітники СБУ затримали власника ТГ-каналу за місцем його мешкання у Запоріжжі.
На підставі зібраних оперативниками Харківського управління СБУ доказів слідчі Управління СБУ в Запорізькій області повідомили чоловіку про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 114–2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї в Україну, рух або розташування Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості). Блогеру загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.
Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення дійсних мотивів власника телеграм-каналу, якими він керувався під час оприлюднення забороненої інформації, а також виявлення його можливих зв’язків зі спецслужбами держави-агресора.
Читайте також
- Весняний дайджест: як російська пропаганда дискредитує мобілізаційну кампанію в Україні