Попри тиск та терор Росії, українці проявляють стабільну неготовність до територіальних поступок, про це свідчать результати опитування КМІС.

Для 85 % респондентів жодні територіальні поступки є не припустимим. Лише 8 % вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Графік. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні більшою мірою? / kiis.com.ua

У вересні серед тих, хто вважав поступки неприпустимими, був 87 %. Але різниця з поточним показником — у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося.

Серед тих, хто підтримував переговори й готовий був відмовитися від певних територій, так і залишилося 8 %.

При цьому соціологи додають, що зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за показник станом на травень 2022 року.

В усіх регіонах України абсолютна більшість проти будь-яких територіальних поступок. Навіть серед жителів Сходу — 80 %, а серед мешканців Півдня — 82 %.

Графік. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі / kiis.com.ua

Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна, зазначають соціологи.

Опитування проводилося впродовж 4–27 грудня методом телефонних інтерв’ю.

  • 86% українців вважають, що незважаючи на російські обстріли, які руйнують інфраструктуру та забирають життя людей, потрібно все одно продовжувати збройну боротьбу, навіть якщо обстріли продовжаться. Зокрема, серед них 71% повністю згодні з такою думкою, а решта 15% скоріше погоджуються.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.