У більшості європейський країн (за винятком Естонії) переважає думка, що війна завершиться компромісним врегулюванням між Росією та Україною. Про це свідчать результати опитування Європейської ради з міжнародних відносин.

Жителі Болгарії, Греції та Італії переважно вважають, що Європа має підштовхнути українців до переговорів.

В той же час, більшість людей в Естонії, Польщі та Швеції хотіли б допомогти Україні у боротьбі за повернення окупованих територій. Вони, як і громадяни більшості опитаних європейських країн, думають, що збільшити поставки зброї до України — це хороша ідея. Протилежна думка лише в Болгарії, Греції та Італії.

На противагу європейцям, українці, які теж взяли участь у цьому опитувані, переконані, країна виграє війну. У перемогу вірять 58% громадян, а з умовою, що західні поставки зброї та боєприпасів збільшаться, ця кількість зростає до 69%.

Загалом, автори роботи присвячують окремий розділ, аби дослідити «прірву» поглядів між Україною та іншими країнами Європи.

«Українці хочуть зброї, щоб перемогти, тоді як більшість європейців надсилають зброю, сподіваючись, що це допоможе досягти прийнятного остаточного врегулювання», — йдеться у роботі.

Крім того автори зазначають, що питання вирішення цих розбіжностей лишається невідомим.

Це опитування було створене Європейською радою з міжнародних відносин (ECFR). Його провели в травні 2024 року в 15 країнах (Болгарія, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Велика Британія, Греція, Італія, Польща, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Україна) серед громадян, які вже досягли 18 років.

У роботі також дослідили ставлення європейців до вступу України в ЄС та НАТО, а також порівняли політичні переконання українців та громадян інших держав.

Нагадаємо, у травні, під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot.

Читайте також