28 вересня російські війська продовжували обмежено наступати на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російський мілблогер заявляв про тиск на українські сили в районах Синьківки, Петропавлівки та Кислівки.

Куп’янський напрямок / Мапа: deepstatemap.live

Попри це, заступник начальника Департаменту планування Головного управління Нацгвардії України полковник Микола Уршалович повідомив, що минулого тижня українська армія здійснила успішний штурм на Куп’янському та Лиманському напрямках. Російські джерела стверджують, що підрозділи 25-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади в складі 6-ї ООС Західного військового округу 28 вересня відбили українську атаку в лісосмузі біля Синьківки.

Про присутність невизначених підрозділів новосформованої 25-ї загальновійськової армії Росії на лінії Куп’янськ-Лиман 28 вересня заявив речник Східного угруповання військ України капітан Ілля Євлаш. Ця заява суперечить попереднім повідомленням про дислокацію 25-ї армії на північ від Бахмута, зазначають у ISW.

«Раніше ISW повідомляло з посиланням на начальника ГУР Кирила Буданова, що російські війська розгорнули 25-у армію “приблизно на північ від Бахмута”. Однак заява Євлаша від 28 вересня більше узгоджується з попередніми повідомленнями про те, що російські війська розгорнули підрозділи 25-ї армії на напрямку Куп’янськ-Лиман», — йдеться у звіті.

Читайте також

  • Диверсійно-розвідувальні групи РФ переходять кордон не лише на Куп’янському напрямку, але й на півночі області — у Богодухівському та Чугуївському районах.
  • З Купʼянського району евакуйовано 1091 мешканців, з них — 226 дітей. Ще дві тисячі людей виїхали самостійно.