Зараз вони пропонують Харківській обласній військовій адміністрації перейменувати п’ять станцій метро.
Харківські активісти «Деколонізація.Україна» звернулися до ХОВА з пропозицією про перейменування п’яти станцій метро у Харкові.
Станцію метро «Академіка Павлова» пропонують перейменувати у станцію «Василя Стуса». «Героїв Праці» замінити на «Салтівську». Станцію метро «Завод імені Малишева» пропонують назвати «Танковий завод». «Проспект Гагаріна» перейменувати в станцію «Левада», а «23 серпня» в «Павлове Поле». Чому обрали саме такі назви та як просувається ідея перейменування розповів один зі співзасновників проєкту «Деколонізація.Україна» Вадим Поздняков.
«Ці пропозиції звучали ще від 2016 року. Це скоріше були перейменування мрії, бо ніхто не був готовий до цього тоді. Ми порушували це питання також і після початку повномасштабного вторгнення. Наскільки мені відомо, мають перейменувати всі станції з цього списку, або більшість», – говорить він.
За словами Вадима, переважна більшість запропонованих назв обґрунтовуються місцевістю, на якій розташована та чи інша станція.
«Левада – це історична назва місцевості, але радянська влада вирішила назвати станцію проспектом Гагаріна. Павлове поле також є історичною назвою. А от Салтівська такої прив’язки немає, але там важко вигадати щось оригінальне. Назви станцій метро мають відповідати також за навігацію в місті. Ми максимально намагалися це зробити», – наголосив він.
Нагадаємо, що раніше розпорядженням Харківського міського голови Ігоря Терехова було перейменовано станції метро «Південний вокзал» та «Пушкінська» на «Вокзальна» та «Ярослава Мудрого» відповідно. Сьогодні, 16 липня співробітники метрополітену встановили нові літери з назвою на колійні стіни на станції «Ярослава Мудрого».
Програма «Прозорі міста» дослідила деколонізацію назв у 83 містах 23 областей України у період із березня 2022 року по 28 травня 2024 року. Кривий Ріг, Харків Дніпро, Київ, Запоріжжя, Вінниця, Краматорськ, Камʼянське, Полтава й Одеса – серед лідерів в Україні, в цих містах перейменування робили найчастіше.
Читайте також
- На початку червня стало відомо про суперечку між японським волонтером Фумінорі Цучіко, який під час повномасштабного вторгнення переїхав до Харкова, та його помічницею Наталею Грама. Фумінорі звинуватив жінку у шахрайстві та використанні його імені для зборів. Що насправді відбулося та що планують робити далі сторони конфлікту — намагалися розібратися журналісти Ґвара Медіа.
- На Харківщині перейменують 4 населених пункти. Депутати Харківської обласної ради подали запит до Верховної Ради України про перейменування деяких сіл.