Лише 12% зараз хотіли б, щоб країни були дружніми, і лише 0.3% хотіли би об’єднання країн в одну.
75% українців станом на травень 2024 року хочуть мати закриті кордони, візи та митницю з Росією. Після початку повномасштабного вторгнення таких людей було 79%. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.
За даними КМІС, наразі 12% українців хотіли б, щоб Росія та Україна були дружніми, і лише 0.3% хотіли б об’єднання країн в одну. Перед Революцією Гідності переважна більшість українців (70%) хотіли бачити країни незалежними, але дружніми державами. Лише 15% наполягали на тому, що відносини мають бути як з іншими державами – із закритими кордонами, візами, митницями. Об’єднання країн в одну на той час бажали 12% українців.
Після окупації Криму і початку війни на Донбасі значно зросла частка тих, хто вважав, що відносини мають бути як з іншими державами (з 15% до 44%), хоча все одно 48% вважали, що країни мають лишатися дружніми (частка тих, хто виступав за об’єднання знизилася до 5%).
Зараз серед тих, хто вдома спілкується переважно українською мовою, 78% підтримують закриті кордони. Серед тих, хто в рівній мірі спілкується українською і російською, 69% підтримують таку думку, серед російськомовного населення закриті кордони хочуть 71% українців.
Нагадаємо, 46,1% українців вважають, що ухилятися від мобілізації не соромно. 29% дотримуються протилежної думки, а 24,8% українців важко визначитись. Лідером таких настроїв серед населення є південь (60%), на другому місці захід України з 48%. Найбільше, за даними опитування, засуджують тих, хто ухиляється від мобілізації, літні люди (60+), а 50% людей віком від 18 до 29 років вважають, що це не соромно.