Макс Гармаш, дизайнер Ґвара Медіа

5 причин відмовитись від програмування для розробки сайту

Ґвара Медіа - 25 Червня 2024 | 13:58

Привіт, я Макс, дизайнер та керівник Gwara Studio. Вже 5 років я працюю дизайнером, з яких 3 роки моєї роботи тісно пов’язані з No-code конструкторами. 

No-code — це підхід, коли замість традиційних розробників, які довго пишуть код для розробки сайту, розсилку, застосунку тощо, ми використовуємо конструктори, де за допомогою візуальних елементів можемо швидко зібрати потрібне рішення. Це потребує значно меншої підготовки, що спрощує та пришвидшує процес в кілька разів, наприклад, дизайнер може самостійно зібрати сайт, який він задизайнив раніше.

Ви можете запитати: «Навіщо мені взагалі потрібен сайт?». У наш час стає необхідністю для бізнесів бути помітними всіма можливими способами. Ігнорувати величезний шматок цільової авдиторії — це непомірна розкіш, особливо коли ви працюєте в b2c сегменті, адже все більше і більше людей купують товари онлайн, шукають спеціалістів, щоб отримати ті чи інші послуги. Навіть відгуки люди здебільшого читають в інтернеті. І для b2b бізнесів сайт — це важливий маркетинговий інструмент. Люди мають пройти велику воронку продажів, щоб дійти до покупки, і сайт зазвичай відіграє одну з основних ролей  на перших кількох кроках, коли людина тільки дізналась чи формує враження про ваш продукт.

Отже, навіщо вам використовувати no-code підхід та як це допоможе вашому бізнесу?

  1. Ціна
  2. Швидкість
  3. Гнучкість
  4. Якість
  5. Доступність

Ціна

Нам не потрібна велика команда дизайнерів, розробників, тестувальників або менеджерів. Часто у проєкт залучені тільки я та Ярослав, наш маркетолог. Ми закриваємо вдвох той обсяг роботи, для яких ще 5 років тому треба було наймати команду з 10-20 людей. Завдяки цьому ми суттєво менше витрачаємо на виробництво й можемо продавати послуги дешевше без втрати якості. Ціна утримання проєкту, зробленого на Webflow, буде значно меншою, бо не треба наймати розробника, який стежитиме за справністю та виправлятиме баги. Більшість цих задач вже включені у вартість місячної підписки на сервіс. Webflow бере на себе безпеку, стабільність та швидкодію сайту.

Співвідношення кількості працівників, залученої до звичайної та No-code розробки лендінгу / Інфографіка: Макс Гармаш, Ґвара Медіа
Співвідношення кількості працівників, залученої до звичайної та No-code розробки лендінгу / Інфографіка: Макс Гармаш, Ґвара Медіа

Швидкість

Використовуючи no-code сервіси, ви витрачатимете менше часу на розробку. Наприклад, зробити невеликий лендінг чи спецпроєкт на Webflow можна за 2-5 днів залежно від його складності. Водночас традиційним командам розробників на це знадобиться 1-3 тижні. А якщо використовувати ШІ інструменти, то можна ще більше зекономити час, але це тема для наступної колонки. Зокрема, суттєва різниця в людях, залучених в проєкт: для no-code підходу вистачить і 1 дизайнера, який повністю зробить весь проєкт замість команди з 5-10 людей.

Співвідношення часу, витраченого на розробку лендінгу / Інфографіка: Макс Гармаш, Ґвара Медіа
Співвідношення часу, витраченого на розробку лендінгу / Інфографіка: Макс Гармаш, Ґвара Медіа

Гнучкість

Для того, щоб зробити кілька правок у звичайному сайті на WordPress, треба витратити купу часу цілої команди розробників Але для того, щоб внести зміни в сайт на Webflow, потрібен один дизайнер та втричі менше зусиль і часу. Хоча треба зважати на обмеження різних конструкторів, наприклад, на Webflow можна робити дійсно потужні та круті проєкти, в той час, як на Weblium особливо не «розгуляєшся», але обидва конструктори дуже добре виконують свою функцію та закривають різні потреби для різної цільової авдиторії.

Доступність

На ринку існує велика купа різних сервісів, таких як: Webflow, Shopify, Wix, Bubble, Framer і т.д. Усі вони націлені на те, щоб більше різних людей — від власника маленького закладу чи невеликого крафтового бізнесу до засновника великого виробництва — могли створити свій сайт. Раніше для цього треба було витратити пів року роботи та кілька десятків тисяч доларів, зараз власник може зробити сайт навіть самостійно, витративши кілька сотень доларів та тиждень свого часу. Або краще звернутись за допомогою до спеціалістів, щоб отримати кращий продукт не за всі гроші швидко та якісно.

Отже

Конкуренція ніколи не зупиняється. Ви маєте збільшувати свою онлайн-присутність, щоб виділятись серед конкурентів, бо досі існує багато сфер, де більшість бізнесів ніяк не представлені в інтернеті чи мають закинуті соцмережі. Сайт може виділити ваш бізнес серед конкурентів та привести нових клієнтів.

Автор: Макс Гармаш, дизайнер Ґвара Медіа

Колонка є типом матеріалів, який відображає винятково точку зору автора і може не збігатися з точкою зору редакції «Ґвара Медіа». Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації та виконує винятково роль носія для суспільної дискусії на актуальну тему.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.