У вересні цього року планують відновлення навчального процесу в дитячих садках на Харківщині. Відтак, 44 тисячі дошкільнят розпочнуть навчання у форматі онлайн.
Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації під час конференції.
Щодо навчання у школах його планують цьогоріч організувати як в онлайн, так і в офлайн режимах. А для повноцінного доступу до дистанційної освіти школярі вже отримали 30 тисяч девайсів, а вчителі — 12 тисяч ноутбуків.
За планами ОВА, до кінця року у школах Лозівського та Красноградського районів 13 тисяч дітей зможуть повернутися до традиційної офлайн освіти. Головна умова — створення безпечних укриттів, робота в цьому напрямку триває. Всього планують звести 48 укриттів по школах по всій Харківщині. Для перевезення учнів також поповнюють автопарк шкільних автобусів.
В ОВА не виключають можливість часткового переведення дошкільного навчання в режим офлайн.
«Розглядаємо можливість у майбутньому забезпечити їм офлайн-навчання в тих самих укриттях, де навчатимуться школярі», — сказав Синєгубов.
Також триває оновлення харчоблоків у закладах освіти, у яких планується очне навчання. Відтак, продовжується будівництво другої в Україні фабрики-кухні, яка охопить 18 тисяч школярів у Лозівській та Близнюківській громадах.
Нагадаємо, новий навчальний рік в Україні розпочнеться 2 вересня і триватиме до 30 червня 2025 року. Раніше у МОН рекомендували розпочати навчання у школах з серпня.
Крім того, Уряд України планує спрямувати понад два мільярди гривень додаткових коштів на облаштування захисних споруд в закладах освіти Харківщини. Зокрема на будівництво 23 об’єктів у 19 громадах. 345,2 мільйона гривень буде спрямовано на місто Харків.
На сьогодні у закладах освіти Харківщини нараховується 442 укриття, з них 134 протирадіаційні та 308 найпростіших.
У Харківській області наразі функціонує 1598 шкіл, з яких 678 зазнали пошкоджень, а 82 — були повністю зруйновані через бойові дії. Як повідомляє Харківська обласна військова адміністрація, кількість захисних споруд у закладах освіти складає лише 28% від загальної кількості навчальних закладів. Загалом нараховується 442 укриття, з них 134 протирадіаційні та 308 найпростіших.
Ппогоджено будівництво шести нових об’єктів, де захисні споруди відповідатимуть рівню протирадіаційних. Це стосується Коротичанського, Чемужівського та Близнюківського ліцеїв, а також двох ліцеїв у Лозівській громаді й одного ліцею в Кегичівській громаді.
Однак остаточне рішення про переведення школярів в офлайн, відповідно до наказу Міністерства освіти, мають прийняти на Раді оборони області.
Читайте також
- Міносвіти запустило гарячу лінію «Школа офлайн» щодо безпеки дітей в школі.