З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України від вибухонебезпечних предметів загинуло 303 людини, з них – 15 дітей.

Про це під час брифінгу розповів заступник директора Департаменту заходів протимінної діяльності ДСНС України Сергій Рева.

За його інформацією, за цей час також було поранено 703 особи, з них – 81 дитина.

«Всього внаслідок агресії РФ 24% території держави, а це 144 тисяч квадратних кілометрів, оцінюється потенційно небезпечною та потребує обстеження й розмінування, з них 13,5 тисяч квадратних кілометрів – це водні акваторії», – уточнив Сергій Рева.

Він також додав, щоденно до розмінування залучається близько 200 піротехнічних підрозділів, а це понад 1,2 тисячі осіб та більше ніж 100 одиниць спецтехніки.

Основні зусилля саперів ДСНС наразі зосереджені на розмінуванні деокупованих територій у Харківській, а також Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях.

«Наразі у пріоритеті населені пункти, дороги, критична й транспортна інфраструктура та сільгоспугіддя. Що стосується часових проміжків, то ми працюватимемо, допоки не виявимо всі вибухонебезпечні предмети», — пояснив Рева.

Крім того, до розмінування залучають машини механізованого розмінування, яких на оснащенні підрозділів нараховується 48.

Додається, за допомогою них вже очищено майже 1,8 тисячі гектарів територій.

Нагадаємо, на Харківщині потенційно замінованим лишаються 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

А з початку повномасштабного вторгнення розміновано близько 25 тисяч гектарів території Харківщини, однак 40% — досі забруднені.

Тож працівники ДСНС продовжують свою роботу, а вибухонебезпечні предмети досі можуть бути знайденими у Харківській області. Тож у цій службі закликають дотримуватися необхідних заходів безпеки.

  • У разі виявлення підозрілих предметів, негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;
  • Не підходити до таких знахідок, не торкатися і не пересувати їх, не допускати інших людей;
  • Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • Дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Читайте також