Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що військове командування розпочало реалізацію заходів з переходу на корпусну структуру управління військами.

Про це йдеться у заяві Головнокомандувача Збройних сил України від 3 лютого.

Він також зазначив, що наразі також триває посилення з’єднань Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, морської піхоти, Сил безпілотних систем за рахунок нарощення безпілотних систем у їх складі.

Окрім цього, Сирський запевнив, що упродовж січня вдалося збільшити кількість підрозділів, які виводяться на відновлення боєздатності, і вже є відповідні плани на наступний період.

Водночас він пообіцяв покращити роботу в напрямку рекрутингу та посилення психологічної стійкості воїнів.

«Заходи з адаптації новачків, які прибувають із навчальних центрів, мають проводитись ще до початку їх залучення до виконання бойових завдань. Адже від того як ми підготуємо та навчимо людей залежить стійкість війська».

Щодо ситуації на фронті, то Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що обстановка лишається складною, а кількість атак РФ не зменшується. Сирський підкреслив, що наразі основні зусилля зосереджені на утриманні рубежів, недопущенні просування противника, посиленні підготовки військовослужбовців та нарощенні безпілотної складової.

Чому корпусна система управління важлива

«Україні потрібні дивізії замість бригад, що дасть змогу масштабувати досвід успішних підрозділів замість створення купи бездарних нових», — писав раніше на своєму каналі командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук.

Один із випадків, коли проблеми виникли саме через структуру війська, був у квітні 2024 року під Очеретиним, що неподалік від Авдіївки, коли через дезорганізацію в управлінні обороною на цьому напрямку українські військові зазнали важких втрат, а частина була змушена відступати.

«Кого звинуватити у втраті Очеретиного? Екскомбрига 115 бригади, яка залишила позиції через небоєздатність? Чи командувача ОТУ, який вчасно не організував ротацію? Чи командувача ОСУВ, який все це не проконтролював? Чи командувача ОК, до складу якого входить вищезазначена бригада? Є відразу чотири людини, які повинні ухвалювати рішення на оперативно-тактичному рівні. З кого спитати — невідомо», — коментував квітневі події військовий оглядач та волонтер Богдан Мірошников.

Читайте також

  • Сирський представив нового командувача ОСУВ ‎«Хортиця‎» Михайла Драпатого.
  • У ДБР не виключають можливість допиту Синєгубова у справі прориву кордону на Харківщині у 2024 році.