Двоє журналістів hromadske 25 листопада потрапили під російську атаку у Купʼянському районі. Це сталося під час знімання сюжету про волонтерів, які вивозили покинутих коней. Усі вціліли, однак автівка медійників згоріла. 

Про це повідомило hromadske з посиланням на їх журналістку Ксюшу Савоскіну, яка потрапила під обстріл РФ того дня.

За їх слів, Ксюша Савоскіна та відеограф Олексій Нікулін поїхали знімати евакуацію тварин разом з волонтерами «Порятунок тварин Харків» на покинуту ферму на лівому березі Купʼянського району. Їх також супроводжував військовий, який і помітив коней, коли перебував на своїх позиціях. 

Команда приїхала туди двома автівками: одна була з причепом для коней, її поставили в ангар, а іншу, на якій приїхали журналісти, військовий залишив біля сусіднього ангара. 

Протягом дня журналісти документували процес роботи волонтерів, періодично вони також чули віддалені звуки дронів. Однак в один момент їх команда «почула різкий свист і вибух поруч», унаслідок чого загорівся сусідній ангар та авто, що стояло поруч.

Враховуючи, що автівка медійників згоріла, журналістка та відеограф разом ще з одним чоловіком ішли пішки через усе село, — «може, три кілометри, може, трошки більше».

Протягом усієї дороги вони чули звуки дронів, однак усі лишилися живі. Коней також вдалося доставити до Харкова того ж дня на іншій автівці волонтерів, що вціліла.

Про діяльність ГО «Порятунок тварин Харків»

Організація була створена ще у 2016 році для допомоги тваринам та розпочала свою роботу у Харкові та на околицях.

У травні цього року під час повторного наступу на Харківщину ГО займалася регулярною евакуацією для тварин, що залишилися у Вовчанську та населених пунктах поруч. З якими складнощами стикаються волонтери та як виглядає одна з рятувальних операцій – документувала тоді Ґвара.

Однак з початку повномасштабного вторгнення волонтери розширили свою географію та займаються евакуацією також з Донецької, Сумської та Херсонської областей. 

«Ми працюємо там, де найбільше потрібна допомога: коли був прорив херсонської гідроелектростанції — були там, зараз найважчий напрямок — Донецький. І я хочу сказати, що дійсно евакуація тварин — велика потреба, адже люди часто лишаються до останнього в небезпеці, бо не хочуть лишати одних своїх тварин», — пояснювала раніше Ярина Вінтонюк.

Водночас через роботу на територіях з підвищеною небезпекою команда ГО не один раз стикалася з обстрілами РФ. Одним із таких випадків є обстріл 4 листопада. Це сталося під час евакуації з Покровського напрямку. Тоді обійшлося без жертв, однак автомобіль волонтерів був суттєво пошкоджений. 

Підтримати організацію можна за посиланням на її соцмережі. Крім того, з одним із членів команди цієї ГО нещодавно поспілкувалися журналісти Ґвара Медіа.

Відтак, героєм матеріалу став 20-річний Максим, який уже півтора року евакуйовує домашніх улюбленців із небезпечних районів Харківщини та Донеччини. Історію Максима можна дізнатися у матеріалі Ґвари за посиланням.  

Читайте також