Президент України Володимир Зеленський презентував винищувачі F-16 в українському небі, наголосивши на початку нового етапу у розвитку Повітряних сил.
Про це він повідомив на своїй офіційній сторінці в Телеграм.
За його словами, Україна багато зробила для того, аби Повітряні сили перейшли на новий стандарт авіації — «на західну бойову авіацію». Відтак, ще від початку повномасштабної війни Україна розпочала низку переговорів з країнами-партнерами про те, що необхідно закрити українське небо від російських ракет та літаків.
«Ми часто чули у відповідь «це неможливо». Але …ми зробили можливим те, що було нашою амбіцією, нашою оборонною потребою, а тепер це дійсно реальність, реальність у нашому небі – F-16 в Україні», – заявив Зеленський.
Він подякував українським пілотам, які опановують нові літаки, та міжнародним партнерам, які допомогли втілити цю ініціативу в реальність.
Кількість літаків не повідомлялась Президентом, можливі оновлення. А сама презентація винищувачів була приурочена дню Повітряних сил України.
Більше про винищувачі F-16
Від початку його спроєктували як денний винищувач, але за роки модернізацій він перетворився на багатоцільовий літак, здатний виконувати завдання вдень та вночі незалежно від погоди.
Це легкий багатоцільовий винищувач із США. Серед його сильних сторін – льотні якості, огляд з кабіни пілота, а також порівняно просте керування та низька вартість.
Загалом він перебуває на озброєнні у 25 (за іншими даними – 26) арміях світу. А також продовжує вироблятися у Сполучених Штатах на експорт.
На липневому саміті НАТО у Вашингтоні Данія та Нідерланди пообіцяли надати перші F-16 Україні вже цього літа. Також Норвегія має відправити цьогоріч Україні шість винищувачів F-16, до ініціативи додатково доєдналися і Сполучені Штати Америки. Загалом до кінця 2024 року Україна має отримати 20 таких винищувачів.
Читайте також
- «Дратує, коли кажуть, що підтримка України – це благодійний жест» — МЗС Німеччини. На саміті у США НАТО має чітко назвати Росію загрозою безпеці та відповідно адаптувати свою політику – включно з посиленням допомоги Україні.