Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК). Систему обіцяють «модернізувати».

Про це 18 листопада повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Водночас картка законопроєкту №11225 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи» свідчить, що зараз МСЕК «є зайвою і такою, що не призводить до досягнення цілей реабілітації — відновлення здоров’я до максимального можливого рівня». А на проблеми у роботі МСЕК наголошують як цивільні, так і військові пацієнти.

Тож цей закон має на меті модернізацію цієї системи. Він передбачає можливість онлайн-участі на засіданнях МСЕК, що має зменшити витрати часу та коштів для пацієнтів. А також зміни в порядку встановлення інвалідності (замість особистої присутності пропонується розглядати документи людей для експертизи) та внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) для спрощення доступу лікарів до даних і пришвидшення ухвалення рішень й прозорості.

Ярослав Железняк також додав, після модернізації у Верховній Раді чекають голосування за урядовий закон про ліквідацію МСЕК. 

Чому це важливо

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. За словами слідчих, голова МСЕК та її співучасники незаконно оформлювали інвалідність для прокурорів області. Тож уже наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.

А 7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив підозрювану під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність, скориставшись її послугами.

Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.

Крім того, на цю справу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що чекає від правоохоронців, зокрема СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких «жорстких рішень». Для цього Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України.

«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог», — сказав Президент.

А 23 жовтня міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко ухвалив кадрові рішення на тлі інциденту з медико-соціальними експертними комісіями та незаконне отримання інвалідностей державними посадовцями. Також у МОЗ пообіцяли повністю реформувати та ліквідувати МСЕК.

Читайте також

  • Генпрокурор Андрій Костін подав у відставку: «Багато ганебних фактів зловживань».
  • У Харкові призначили в.о. начальника облпрокуратури: хто замінить Фільчакова.