Протягом дня, 13 листопада, росіяни двічі завдали ударів по Салтівському району Харкову, застосувавши нові ударні дрони «Молнія-1». Внаслідок обстрілів четверо людей отримали поранення. Крім того, пошкоджено понад 10 авто та вибито понад 35 вікон.
Журналісти Ґвара Медіа задокументували наслідки влучань.
Відтак, перший вибух за цю добу пролунав у Салтівському районі Харкова близько 11:30. Тоді влучання зафіксували на парковці поблизу торгівельного центру у Салтівському районі Харкова.
Внаслідок удару пошкоджені автомобілі, проте обійшлося без постраждалих.
Однак уже за годину російський безпілотник «Молнія-1» влучив у багатоквартирний житловий будинок у Салтівському районі.
«У Салтівському районі влучання прийшлося у семиповерхову житлову будівлю. Через цей удар постраждало четверо цивільних. Чоловік та жінка 74 років отримали осколкові поранення, також у двох жінок віком 84 та 53 років діагностували гостру реакцію на стрес», — пояснив начальник облпрокуратури Дмитро Чубенко.
Додається, у будинку вибито понад 35 вікон та пошкоджено щонайменше 10 авто.
Більше про «Молнію-1»
Раніше російські війська використовують дешеві безпілотні літаки «Молнія» у Донецькій, зроблені із китайських деталей, алюмінієвих трубок, фанери і полістеролу. Однак у Харкові росіяни застосували його вперше 12 листопада.
«У нього є схожість з шахедом та з FPV-дроном, зокрема, це передача відеозображення. Однак у порівнянні з FPV-дронами «Молнії» мають більшу дальність польоту, яку саме не скажу, але це десятки кілометрів», — додав Чубенко.
Він також пояснив, тривогу не встигли увімкнути перед першим ударом через висоту польоту, а також непомітність дрона, його невеликий розмір.
Крім того, за словами Чубенка, цей БПЛА може долітати до точки планового удару навіть під дією РЕБів.
«Враховуючи все сказане, ударів ним можна завдати лише по цивільному населенню, це плановий тероризм, я вважаю. Ми розслідуємо цей і інші воєнні злочини», — додав Чубенко.
Відповідно до цих обстрілів, у прокуратурі розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Що це означає
За загальноприйнятою термінологією Римського статуту, воєнні злочини, до яких відносять цю справу, — це умисне порушення міжнародних законів та звичаїв війни. За скоєння дій, які належать до такого переліку, передбачено кримінальну відповідальність на національному та міжнародному рівнях. При чому це стосується, як окремої особи, так і командира певного військового об’єднання, якщо йому було відомо про вчинення його підлеглими правопорушення, проте він не доклав зусилля для їх припинення. Наразі українські слідчі та журналісти працюють над документуванням таких злочинів, аби винуваті, надалі, понесли покарання.
Читайте також
- «Не вірив, що сюди може прилетіти»: шлях, який проходять мешканці Харкова, втративши житло.
- «Малопомітний та невеликого розміру»: Росія вперше застосувала по Харкову БПЛА «Молнія-1».