У період з 1 вересня по 1 грудня 2024 року з Харківської області було евакуйовано 8485 людей.

Про це 17 грудня під час регіонального правозахисного форуму повідомив директор Департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації Іван Сокол.

Зазначається, що за три місяці вдалося евакуювати 547 дітей, також 3489 чоловіків і 5006 жінок. Крім цього, 3140 людей евакуйовано саме похилого віку.

Загалом за цей період було здійснено 403 евакуаційних місій з залученням 33 організацій.

Також стало відомо, що з травня 2024 року через транзитний центр у Харкові евакуювали 19 897 людей, з них 669 дітей, також 1096 маломобільні люди та 3619 похилого віку. Зазначено, що 3093 евакуйованих поселені до місць тимчасового проживання.

Як проходить евакуація та що роблять потім:

Спочатку служби отримують запит на евакуацію, опрацьовують її, після чого заявка проходить верифікацію з органами влади та Головним управлінням Національної поліції. Далі проходить розподіл заявки відповідно до специфіки та інформування про оперативну ситуацію в регіоні. Вже після виконується сама евакуація, після чого людей відвозять до транзитного пункту де їх реєструють, надають усі види допомоги та трансфер до наявного місця поживання або місця тимчасового проживання.

Куди звертатися з питань евакуації:

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області.

Читайте також

  • Жителі Харківщини за рік надіслали близько восьми тисяч звернень щодо порушення їх прав — Лубінець.
  • До України повернули понад тисячі дітей з РФ та окупованих території — Лубінець.