У командуванні Сухопутних військ Збройних Сил України попередили про відповідальність за умисне перешкоджання роботі військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Про це 27 травня повідомила пресслужба Сухопутних військ ЗСУ.

У повідомленні йдеться про те, що нібито останнім часом у соціальних мережах суттєво зросла кількість відео, на яких зафіксовано, як громадяни навмисно заважають військовим виконувати службові обов’язки. У деяких випадках, за словами представників Сухопутних військ, очевидна спроба підбурення інших до аналогічних дій.

«Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням», — наголошується у повідомленні.

Як додають у Сухопутних військах, такі порушення кваліфікують за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. Тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

Відповідальність за такі правопорушення можуть нести усі громадяни від 16 років, які перебувають у притомному психічному стані.

‎«Важливо розуміти, що намір чинити перешкоджання — навіть якщо результат не був повністю досягнутий – уже вважається правопорушенням. Це стосується як свідомого бажання завадити роботі ТЦК та СП, так і дій, коли людина усвідомлює можливі наслідки, але все одно їх ігнорує‎», — доповнюється у повідомленні.

Крім того, уточнюється, що наразі роботу ТЦК та СП реформують, аби зробити її прозорішою та відкритішою.

Читайте також