У період з 30 серпня по 2 вересня, російськими обстрілами було пошкоджено 18 навчальних закладів, процес відновлення триває попри «постійні обстріли».
Про це міський голова Ігор Терехов повідомив 11 вересня на засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Загалом, за його інформацією, у місті від початку повномасштабного вторгнення повністю або частково зруйновані 69% від усіх шкіл, 57% дитсадків, 46% позашкільних закладів освіти та 44% будівель управління освіти.
«Крім того, чотири школи зруйновані настільки, що їх неможливо відбудувати. Їх потрібно знести і збудувати нові», — каже Терехов.
Мер також згадав за випадки, коли відбудовані школи повторно зазнавали ударів РФ. Тож, на його думку, відновлення офлайн навчання — необхідний крок, однак «зробити це у звичайних школах неможливо, через постійні обстріли». Проте у місті передбачені проєкти підземних закладів освіти та школи у метро.
Відтак, за інформацією департаменту освіти та науки у Харківській області, 50 закладів у Харкові наразі забезпечують для учнів міста офлайн навчання у змішаному форматі. Зокрема, це шість шкіл, що розташовуються в метро, два заклади загальної середньої освіти, де наявні захисні споруди протирадіаційного захисту, чотири приватні школи та інші навчальні установи.
Станом на 11 вересня, офлайн навчання вдалося відновити для близько 6680 школярів, однак ця цифра змінюється щодня.
Більше про навчальний процес 2024-2025 років
Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах в Україні».
Документ визначив умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Серед таких регіонів — Харківщина.
Наказ є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, а також поліпшити якість дистанційної освіти.
Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:
- наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
- матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
- для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.
Нагадаємо, крім Харкова, єдиним районом, де обласна військова адміністрація дозволила відновити очне навчання став Красноградський район. Зокрема, 12 закладів освіти, що охопили майже дві тисячі школярів.
Читайте також
- Армія РФ обстріляла Харків 30 серпня, внаслідок цього ліцей №36, розташований у центральній частині міста був пошкоджений. Ґвара Медіа підготувала фоторепортаж про це.