У межах Президентської ініціативи «Bring Kids Back UA» з тимчасово окупованих територій України вдалося повернути вісім дітей та молодиків.

Про це повідомили в організації «Bring Kids Back UA».

Зазначається, на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 11-річного Давида, який майже чотири роки не виходив із дому, щоб його не помічали жителі села. Його мати боялася, що росіяни дізнаються про онлайн-навчання сина в українській школі й змусять ходити до російської, або навіть заберуть із родини.

Також повернулися 18-річний Матвій та його старший брат, яких росіяни змушували стати на військовий облік. А за відмову це зробити, хлопцям погрожували спочатку виписати штраф у 30 тисяч рублів та депортувати до РФ.

«17-річний Всеволод і 15-річна Єва постійно зазнавали принижень у російській школі — особливо від учителів. Діти не витримували такого “навчання” і відмовлялися відвідувати уроки. Через прогули й “непокору” їхніх батьків неодноразово викликали на засідання комісії у справах дітей. Родина тричі сплатила штрафи — 500, 1000 і 1500 рублів — за нібито неналежне виконання батьківських обов’язків», – йдеться у повідомленні.

Крім того, 21-річний Мирослав пережив обшуки та погрози у власному будинку. Російські служби підозрювали його у роботі на українських військових.

«Після обшуку його забрали до відділку, де катували та погрожували зґвалтувати маму, дівчину й бабусю — у нього на очах, якщо він не зізнається», – розповіли в організації.

Нагадаємо, у межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA з тимчасової окупації вдалося повернути дві сім’ї з дітьми. Одна з родин прожила в окупації понад чотири роки.

Читайте також