У червні енергетики Харківщини відновили електропостачання кожному шостому споживачу.

Через ракетні та бомбові удари на Харківщині протягом червня без електроенергії залишились близько 200 тисяч споживачів, енергетики повернули їм світло. Про це повідомили у пресслужбі Харківобленерго.

Крім цього тривають роботи з відновлення мереж на деокупованих територіях. Цього тижня почали підключати мешканців села Кам`янка на Ізюмщині, де світла не було понад 2 років. Всього ж з початку повномасштабної війни харківські енергетики повернули світло майже половині мешканців прифронтового регіону. 

«У самому Харкові після вогневого ураження було підключено 229 150 споживачів, не враховуючи пошкоджень після повторних обстрілів. По області відновлено електропостачання довготривало знеструмлених 221,3 тис. точок обліку у 403 населених пунктах», — розповідає в.о. генерального директора АТ “Харківобленерго” В’ячеслав Кравцов.

Наразі в регіоні над відновленням працює 50 оперативних бригад у 16 громадах. Цього тижня харківські енергетики почали підключати до електромереж мешканців села Кам`янка, де світла не було понад 2 років. Кам’янка розташована на неподалік від Ізюма. Село було окупованим пів року: з кінця березня 2022 року до контрнаступу українських збройних сил у вересні 2022 року.

«Люди пристосовують під житло підвали, сараї, вони воліють хоча б якось зачепитися, щоб згодом відновити свої будинки», — діляться враженнями енергетики, які проводять відновлювальні роботи. 

У Кам’янці енергетики замінили 20 км високовольтних ліній, встановили понад 100 опор ліній електропередачі. Лінії енергетики будують з нуля. Високовольтну лінію вже вдалося відновити, цього тижня планується завершити першу підстанцію. У Кам’янці вдалося під’єднати перших споживачів.

«Зараз будемо закінчувати високовольтну лінію, яка іде по селу, і паралельно з цим продовжуємо роботи із заживлення сусіднього села Довгеньке. Це майже таке саме село по обсягу робіт, але там поки що  мешканці живуть у 10 дворах», — каже В’ячеслав Кравцов.

Найголовнішими чинниками, що впливають на терміни відновлення мереж у Кам’янці, є обсяги руйнувань та щільне замінування території, яка просто усіяна вибухівкою. Роботи планується закінчити восени, тоді більше людей повернеться до своїх домівок – бо у Кам’янці, де до війни було понад 600 домоволодінь, зараз живуть 70 родин.

Читайте також

  • У Харкові другу лікарню оснастили сонячними батареями — фото