У Харкові з початку повномасштабного вторгнення перейменували 561 топонім, серед яких вулиці, провулки та сквери.

Про це 7 лютого розповіла співзасновниця «Деколонізація. Україна» Мілла Денчик під час брифінгу у Харкові, передає Ґвара.

Водночас вона наголосила, що лише 36 з них перейменовані на честь загиблих українських захисників — «хотілося б більше вулиць на їх честь».

«Під час перейменувань у нас була топонімічна група і ми подавали до міськради пропозиції, як варто назвати ту чи іншу вулицю, і дуже багато наших пропозицій стосувалися вшанування памʼяті загиблих захисників. Для цього ми, звісно, радилися з родичами загиблих, також до нас надходили пропозиції від військових частин. Наприклад, так зʼявилася назва для сквера імені загиблої аеророзвідниці Владислави Черних [ Залопань], коли бригада «Хартія» подала запит на нас», — пояснила Мілла Денчик.

За її словами, напротивагу частині їх пропозицій міська влада обрала нейтральні назви вулиць, такі як: Привітна, Ласкава і подібні.

«Це абсолютно ніяк територіально не обґрунтовується і є великою проблемою. Особливо враховуючи те, що перейменованих топонімів на честь українських історичних діячів у Харкові всього 17, серед них нема навіть таких всеукраїнських постатей, як Євген Коновалець чи Роман Шухевич», — розповіла Мілла Денчик.

Водночас вона висловила сподівання, що невдовзі такі «нейтральні» вулиці у місті так само будуть перейменовані.

Більше про хронологію перейменувань у Харкові

«До 2024 року процес перейменування топонімів у Харкові відбувався достатньо кволо і, на мою думку, це повʼязано з тим, що мер міста намагався догодити певній частині електорату. Однак уже з січня 2024 ситуація значно покращилася», — пояснила Мілла Денчик.

Відтак, у січні 2024 року було перейменовано 64 топоніми, у лютому — 18, а у квітні — 367, що є рекордною кількістю, також у липні — 48, а в лютому — 1. Для порівняння, розповідає Денчик, за весь 2023 рік змінили 65 назв.

Читайте також