Одним з небезпечних напрямків області вважається Вовчанський, саме тому тут вже було проведено 8 евакуацій, а останніми місяцями вдалося вивезти понад 3 000 осіб. Про це сказав координатор евакуації БО «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов під час брифінгу.
За його словами, наразі вивезення людей в більш безпечні райони відбувається силами Нацполіції, ДСНС та понад 60 залученими благодійними орнанізаціями.
Іванов підкреслив, лінія фронту на цьому напрямку є нестабільною, обставини постійно змінюється та є потреба пристосовуватися до складних умов.
«У нас був досвід Купʼянська, де лінія зіткнення дій була більш-менш стабільною. Проте, якщо говорити про Вовчанськ зараз, то, за рік координування евакуаціями, я не бачив нічого подібного. Мова йде про авіабомби, вуличні бої, FPV-дрони. Все це створювало проблеми для нас, не були впевнені, що всі наші екіпажі повернуться, була потреба відслідковувати оперативну інформацію і від цього залежало життя», — пояснив координатор евакуацій.
Він додав, найбільша концентрація поранених була в перші дні проведення масової евакуації. Для прикладу Іванов згадує 2 день, коли в пункт пересадки мешканців у великі автобуси, для подальшої евакуації, прибуло понад 15 поранених цивільних різної важкості.
«Тоді ми зрозуміли, потрібно оновлювати автопарк, починати використовувати швидкі броньовані автомобілі, а також обовʼязково мати РЕБ в тих місцях евакуації, в яких точаться вуличні бої», — сказав координатор процесу.
Він зазначив, що у ході місій були виявлені проблеми з комплектацією швидких, через які виникли труднощі з допомогою для маломобільних груп. Щодо мікробусів, вони лишаються безпечними для тих населених пунктів, які розташовуються на відстані 3-5 км від лінії зіткнення.
Нагадаємо, евакуйованим з Харківщини маломобільним групам населення та людям з дітьми пропонують 200 місць тимчасового перебування на Закарпатті. Але є й інші можливості, як от у Криворізській та Тернопільській області. Основне — розуміти, усі населені пункти на півночі Харківщини, поруч з кордоном, це умовна сіра зона.
Читайте також
- У Сотницькому Козачку, після заходу російської ДРГ, люди, які хотіли виїхати, були вимушені йти до місця евакуації пішки. Волонтери не могли потрапити до села через безпекову ситуацію, тому людям варто думати про евакуацію завчасно.