За рішенням Уряду, яке було затверджене 9 вересня цього року, програма Школа офлайн запроваджуватиметься з 1 вересня 2025 року і діятиме на період воєнного стану.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Федоров зазначає, що Школа офлайн передбачає підвищення якості дистанційного навчання там, де відновити безпечний офлайн неможливо. Мета програми – дати дітям якісну освіту з урахуванням життєвих умов. 

«‎Якщо говорити про офлайн-навчання, то воно має бути безпечним. Для цього з урядом і МОН співпрацюємо з компанією Palantir, визначаємо безпечні школи, де дійсно доцільно зробити укриття й повернути дітей за парти», – йдеться у повідомленні.

На будівництво укриттів у прифронтових регіонах уряд виділив 7,5 мільярда гривень. 

Також програма враховує запити дітей-переселенців, дітей, які виїхали за кордон, і дітей, що залишилися на тимчасово окупованих територіях.

Що треба знати про «‎Школу офлайн»:

  • Діти за кордоном, які ходять у місцеві школи, вивчатимуть в українських школах тільки предмети з українознавчим компонентом. Наприклад, українську мову, українську літературу, географію, історію України. Тобто не буде подвійного навантаження, коли дитина навчається за повною програмою і в українській, і в закордонній школі. Оцінки із закордонних шкіл перезараховуватимуть.
  • Навчання за місцем перебування. Діти, які переїхали в безпечніші регіони, з 1 вересня 2025 року навчатимуться очно в школах за місцем фактичного перебування.
  • Педагогічний патронаж для дітей із тимчасово окупованих територій, які навчаються за індивідуальним графіком. За кожним учнем закріплюють учителя,  який зможе разом з дитиною сформувати розклад та траєкторію навчання відповідно до її потреб. 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації впроваджує нову реформу шкільної освіти для старшокласників — «Профільна». Вона має дозволити учням 9-12 класів самостійно обирати предмети та профілі навчання.  

Читайте також

  • У харківському метросадку розпочався новий навчальний рік — фоторепортаж
  • На Харківщині триває чотири пожежі в екосистемах