Станом на кінець листопада 2024 року заявок на евакуацію з Козачої Лопані до офіційних служб Харківської обласної військової адміністрації не надходить. Люди, переважно, виїжджають власним транспортом.
Про це журналістам Ґвара Медіа повідомив начальник відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради Олександр Кулік.
Він зазначив, що евакуація з прифронтового селища Козача Лопань через поліцію чи Координаційний гуманітарний центр наразі не відбувається, адже місцеві не подають заяв на це.
«Зараз в Козачій Лопані лишається 540 людей. Протягом останніх кількох місяців близько 200 людей виїхали. Але останніми тижнями ми спостерігаємо тенденцію, що всі люди, які хотіли виїхати — уже евакуювалися. Нових заяв до офіційних служб зараз зовсім нема. Тобто якщо люди і виїжджають, то власним ходом», — пояснив Кулік.
Додається, селище потрапляє під постійні артилерійські, авіаційні, мінометні та FPV-обстріли. Через що електроенергії, опалення та газопостачання у Козачій Лопані фактично нема.
«Електропостачання є лише на кількох вулицях, що на околицях. З газопостачанням трохи легше, адже труби знаходяться під землею, але теж мало де є. У центральному районі міста усі комунікації пошкоджені», — сказав начальник відділу інформаційної роботи.
Водночас дітей у селищі нема, здебільшого лишаються саме люди похилого віку.
Нагадаємо, отримати допомогу з евакуацією можна за номером телефону 0-800-33-92-91, на спецлінії поліції «102» або у найближчих відділень поліції.
Читайте також
- Росіяни вдарили КАБом по Козачій Лопані: без постраждалих.
- Російські війська провалили завдання на Куп’янському напрямку — Федоренко.