Юрист у сфері технологій з напарником згенерували “всі можливі мелодії” і захистили їх авторським правом для запобігання проблем щодо інтелектуальної власності. Разом вони створили алгоритм, який згенерував усі можливі поп-мелодії, записали результат на жорсткий диск та виклали у публічний доступ.
Усі мелодії збережені у MIDI-форматі та захищені ліцензією Creative Commons Zero. Ріль та Рубін (так звати авторів проекту) охопили лише 12 нот у межах однієї октави, адже переважній більшості поп-пісень вистачає цього діапазону. Тривалість мелодії обмежена 12 тактами, тривалість нот не враховується, адже її не враховують і у судових позовах. Таким чином, ентузіасти отримали 68,7 мільярдів комбінацій. Окрім того, вони оприлюднили вихідний код, тож будь-хто може вдосконалити проект — збільшити кількість тактів, розширити діапазон, додати мікротони.
Що цікаво, існує тільки 243 комбінації з трьох звуків у діапазоні п’яти нот — і саме ці 243 комбінації можна вважати кістяком поп-музики.
Ріль та Рубін зламали систему і викликали жваві дискусії в юридичних колах. Питань досі багато. Наскільки безапеляційним може стати прецедент із жорстким диском? Як бути з мелодіями, які вже створені і захищені авторським правом, але потрапили на диск?
Також можна подивитися TED-лекцію Ріля про проект, або навіть скачати усі мелодії в двох архівах по 600ГБ з сайту allthemusic.info.
Читайте ще в Давосі представили перший індекс соціальної мобільності.Україна зайняла 46 місце в рейтингу.
а також Україні потрібен якісний реп.