Наразі у Козачій Лопані залишається приблизно 555 осіб, а у Новій Козачій 125 людей. Загалом у прикордонних районах Дергачівської громади залишається 750 мешканців.

Про це у коментарі журналістці Ґвара Медіа розповів начальник відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради Олександр Кулік.

Також він зазначив, що в інших населених пунктах Козачолопанського округу, такі як Гранів, Шевченка, Ветеринарне, немає людей.

«‎Оскільки ці населені пункти розташованні ближче до кордону. Тобто там прямий нуль, все знищено. Людей там немає ще з літа цього року», – розповідає Кулік.

У прикордонних Гоптівці та Токарівці залишається близько 25 людей. У селі Великі Проходи лишається 15 мешканців, у Малих Проходах – 20 осіб. Також у селі Кудіївка залишається близько шести осіб. 

Також Кулік розповідає, що у всіх населених пунктах, окрім Козачої Лопані та Нової Козачої, відсутнє електро- і газопостачання, та стабільний доступ до зв’язку. Ці населені пункти залишаються під постійною загрозою ударів з різних типів російської зброї.

«‎Росіяни кидають КАБи, знищують приватні будинки з артилерії, як ствольної, так і реактивної. Дуже поширена присутність російських розвідувальних дронів, які моніторять ситуацію. Також FPV-дронів, які безпосередньо наносять ураження по цивільних об’єктах, будинках, автомобілям місцевих мешканців», – коментує Кулік ситуацію у населених пунктах.

Евакуація з Дергачівського району

Починаючи з травня 2024 року, як почався повторний російський контрнаступ на Харківщині, люди активно евакуювалися. За словами начальника відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради, через деякий час частина людей повернулася, причини у всіх різні.

«‎Хтось їде оглядати за власною садибою, саджати город, доглядати за худобою тощо. Люди ставлять ці речі вище за власну безпеку і за власне життя», – пояснює Олександр Кулік.

Хтось, говорить речник, не виїжджає, оскільки не хоче залишати свій дім.

«І це не пов’язано з тим, що людина “ждун”, вона просто вже прожила життя. Коли з нею спілкуєшся, вона аргументує свою позицію тим, що “я вже життя прожила, що мені робити? Якщо як Богом суджено, значить я помру, якщо не суджено, значить я буду жити, виживати», – пояснює Кулік  причину літніх людей залишаться у небезпеці.

Нагадаємо, що у ніч з 24 на 25 листопада нечисленна російська диверсійно-розвідувальна група намагалася прорвати кордон у районі контрольно-пропускного пункту Гоптівка – Нєхотєєвка. ДРГ була зупинена Силами оборони.

Читайте також