В Україні майже три місяці триває формування «Гвардії наступу» — штурмових підрозділів, які будуть залучені до звільнення окупованих територій.
Більшість зі сформованих бригад підпорядковуються Нацгвардії: «Азов», «Буревій», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан», «Червона калина» та 13 бригада НГУ «Хартія».
Бригада «Спартан» боронила Харків на початку повномасштабного вторгнення, а також брала участь у звільненні регіону у вересні 2022 року. Наразі бійці проходять підготовку на Харківщині.
Як відбуваються тренування військовослужбовців — дізнавалися журналісти Ґвара Медіа.
Один із найважливіших етапів тренувань — медична підготовка, оскільки військовий повинен мати змогу надати допомогу як собі, так і побратиму.
«Від такої підготовки залежить життя побратимів та інших людей, наших друзів, рідних. Ми вчимося постійно, банально — відпрацьовуємо, як правильно накладати турнікет. Зокрема, у кожного їх має бути мінімум чотири — у будь-якій ситуації, навіть якщо це легке поранення, треба накладати турнікет. Це навичка, яку необхідно постійно напрацьовувати», — розповідає військовослужбовець із позивним «Адольф».
Особливості медичної підготовки залежать від проведення операції: може бути міський бій або на відкритій місцевості. Місця ведення бойових дій умовно поділяють на три зони — зелену, жовту та червону. Від того, у якій зоні перебуває поранений, залежить об’єм надання допомоги.
Якщо поранений знаходиться у червоній зоні, не можна одразу бігти на місце, треба з’ясувати, чи може людина сама надати собі допомогу або дійти до безпечної території.
Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій
«Адольфу» 28 років, він з Охтирки. Боєць — командир екіпажу Punisher: «Це ударний безпілотник. Найдешевший у світі й дуже ефективний».
«Адольф» служить 6 років, три з яких — у бригаді «Спартан». За його словами, медицина, тактика і вогнева позиція постійно вдосконалюються, тому необхідно тренуватися та набувати нових навичок.
«Тут усе це на вищому рівні. Ми розуміємо: аби перемогти, треба бути сильними, вміти стріляти, знати тактичну медицину, щоб уникнути втрат», — каже військовослужбовець.
Окрім медичної підготовки, бригада також відпрацьовує тактику, вогневу підготовку, стріляють по мішенях. Ці базові навички в майбутньому допоможуть під час штурму ворога.
Про свою службу в Нацгвардії розповів також військовослужбовець із позивним «Бізон».
Бійцю 34 роки, він родом із Дніпра, але вже близько 10 років проживає в Харкові. У мирному житті був актором та спортсменом.
«Спортом займаюсь усе життя, акторством — останні три з половиною роки. Грав у кіно, здебільшого це були ролі бандитів», — ділиться військовий.
У цьому підрозділі його служба триває більш ніж три місяці, але пішов служити чоловік із початком повномасштабного російського вторгнення.
Спочатку боєць був добровольцем, брав участь в обороні Харкова, потім його направили в полк, який займався охороною державних об’єктів:
«Але в мене було бажання повернутися до хлопців та вигнати з нашої країни росіян, які думають, що мають тут якісь права. Побачив рекламу набору до “Гвардії Наступу”, надіслав заявку та пройшов співбесіду — і ось я тут».
Чому саме цей підрозділ?
— По-перше, я сам проживаю в Харкові й хочу захищати своє місто та регіон. По-друге, тут гарне оснащення, вишкіл, вмотивовані бійці та досвідчені командири. Завжди знаєш, що можеш розраховувати на свого побратима.
Військовий прагне визволити Україну від загарбників та показати всьому світові незламність українців: «Мені знадобилося лише два дні, щоби прийняти рішення».
«Бізон» розповідає: для того, аби потрапити до «Гвардії наступу» фізична підготовка має бути на високому рівні. До служби варто готуватися.
Як оцінити свій прогрес?
— Відчуваю, що тут отримав багато технічних знань, базових навичок із медицини, став морально стійкішим, адже мав честь приймати ворога.
Навчання триває вже місяць. За словами начальника відділення бойової підготовки Артема Зінов’єва, бійців готують до штурму будівель і позицій армійців РФ. Зазвичай сюди потрапляють люди віком від 20 до 40 років. Більше людей приходять уже з досвідом. Набір добровольців до бригади триває.
За словами підполковника, навчання відбувається в три етапи: спочатку одиночне тренування, потім із фахівцями — зі снайперами, кулеметниками тощо. Останній охоплює підготовку в складі бригади, коли всі разом починають виконувати завдання.
Читайте також:
- За допомогою простого м’ячика собака знаходить вибухівку: як працює кінологічна служба Нацгвардії.
- «Як би не було важко, розумієш — ти не здох сьогодні»: як харківський снайпер воює у Бахмуті.
- «Маємо взяти за звичку щодня думати, що я можу зробити для перемоги України»: історія військового Легіону Свободи Валентина Дебелого.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!