Вчора, 21 червня, у Харкові відзначили День музики в межах міжнародного фестивалю Fête de la Musique, який проходить щороку у більше ніж 120 країнах. У цей день люди в усьому світі виходять на вулиці грати музику. Вікових, професійних або стилістичних обмежень немає. Вхід на всі події вільний. «День музики в Харкові» — це некомерційна подія, яку люди роблять для людей.
Перший «День музики в Харкові» пройшов у 2014 році. Як зазначили організатор(-к)и, для міста це було святом мирного життя, яке продовжується попри все. У 2023 році фестиваль ще важливіший, ніж раніше. Росіяни чинять геноцид українського народу: знищують не лише міста й людей, але й ідентичність, культуру, суспільні зв’язки, майбутнє. Попри все, українці продовжують жити, підтримувати одне одного і дбати про країну, яку боронять Збройні Сили України.
«Такі події повертають до життя дух міста і дух спільноти. Війна зробила дуже багато, щоб їх зруйнувати, розірвати зв’язки між людьми й знищити ідентичність Харкова, перетворити його на пустелю. День музики потрібен тому, що це крок на шляху до лікування. Бо пустеля без ідентичності — це саме те, що хотів би тут бачити ворог, таке місто не чинить спротиву: просто сенсу немає», — каже Генек Томашко, один зі співорганізаторів «Дня музики в Харкові».
У живе місто з повноцінним музичним життям бійці можуть повертатися і відновлюватися, знижувати рівень стресу, каже Генек. Майже на кожному майданчику організатори проводили різні збори на потреби ЗСУ.
Цьогоріч в місті не було централізованого фестивалю. Кожен захід відбувався окремо, тож організатори самостійно ухвалювали рішення щодо формату проведення івенту та дбали про безпеку відвідувачів. Музика в місті лунала просто неба і в закладах: концерти організували власники установ, культурні менеджери й музиканти, яким важливо, аби традиція тривала. Цьогоріч заходи провели у 14 різних точках Харкова: FuMi Caffe, Pakufuda, подвір’я театру Ляльок, 79 Кут, пресцентр Накипіло, Харківський Літературний музей, Вінтаж бюро, Трипіччя, подвір’я Центру культури і мистецтв, LF Music Club, Torba Bar, PINTAGON & KoKAWA MUSIC SPACE, медіабункер «Село і Люди» та Music Disco Party на вулиці Пушкінській, 38.
У День музики в Харківському Літературному музеї провели музично-поетичний захід ЛітСлем, який модерував Артем Ельф. В межах івенту виступили поет(-к)и Фрідріх Швальбе, Роман Єрмілов, Діна Чмуж, Антон Нестеренко та музикант(-к)и Фіалка й Сава Савченков. Також із перфомансом виступив гурт «О.П.Г: Одеська поетична груповуха».
«Людям і місту необхідно відчувати елемент життя. Харків’яни постійно читають новини про бомбардування й артобстріли — це постійний стрес. Такими творчими подіями ми можемо допомогти пережити цей стрес, бо збираємось в одному місці разом. Разом легше і комфортніше», — поділився Артем Ельф, організатор заходу в Харківському Літературному музеї.
В Літмузеї облаштоване укриття, в яке в разі небезпеки можуть спуститися відвідувачі, розповів Артем Ельф.
Читайте ще
- «Все буде Слем!»: як відроджується поетична спільнота Харкова. Слем рух у Харкові заснував митець Мультфільм Гагарін у 2008 році. Те, як слем виглядає зараз, — заслуга Артема Ельфа та Олександра Кудя. Вони започаткували проєкт у 2019-му. Це вже третя хвиля літературного слему, яку реалізували в місті за останні 15 років.
- «Under fire»: фінісаж виставки Ірини Водолажченко в «79 куті». 17 червня в артпросторі «79 кут» відбувся фінісаж виставки Ірини Водолажченко «Under fire». В рамках програми організатори влаштували поетично-музичні виступи «Поезія і звуки», аукціон мистецьких робіт Ірини Водолажченко і концерт гурту «Зарисовка».
- Куди піти в Харкові? Кінопокази, літвечори та музика. З початку весни до Харкова повертається все більше й більше людей. Разом із ними місто насичується новими заходами, вечірками, осередками.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!