У рамках підготовки до опалювального сезону в Харкові до кінця цього року встановлять 141 одиницю техніки, необхідної для децентралізації систем життєзабезпечення.

Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

За його інформації, за планом мають змонтувати когенераційні та газотурбінні установки, трансформатори та блочно-модульні котельні. 

«Потрібно зробити так, щоб кожен будинок у кожному мікрорайоні був з теплом, світлом та водою. Ми розрахували напругу, яка буде для цього потрібна, зважаючи на кількість мешканців у будинках», — пояснив Ігор Терехов.

Він також додав, що система приватних будинків відрізняється від цієї. Там є своє опалення, тому основна мета – забезпечити їх газопостачанням.

Зазначається, загалом на реалізацію проєкту децентралізації було виділено близько двох мільярдів гривень з міського бюджету, ще стільки ж надав уряд.

Крім того, були проведені перемовини зі Світовим банком та іншими міжнародними фінансовими установами, які нададуть кошти та проведуть закупівлю необхідного обладнання.

«Переважна більшість установок буде готова до початку опалювального сезону. А за умови своєчасного постачання закінчити всі роботи вдасться до кінця цього року», – пообіцяв Терехов.

Нагадаємо, наразі в області триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентралізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок. Тому в Ізюмі, де російськими обстрілами були знищені всі котельні, було обладнано 10 нових. Це дозволило покрити потребу мешканців в опаленні. Схожа ситуація була і в Чугуєві, тут встановили 2 когенераційні установки, планують реалізацію ще чотирьох.

Додатково, у Харкові та області готуються для приєднання до електромереж 21 об‘єкта розподіленої генерації. Це газотурбінні та газопоршневі установки загальною потужністю 140-150 МВт.

Читайте також

  • У червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.
  • Уряд виділить додаткові 1,9 мільярда гривень на відновлення теплопостачання міста Харкова. Це кошти в межах гранту від Світового банку.