Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що інші країни мають відмовитися від виплат для українських біженців, адже це негативно впливає на мобілізаційний потенціал України.
Про це він заявив в інтерв’ю Le Monde.
Він вважає, Україна насамперед потребує техніки та війська. Він назвав «прикрими» зволікання Конгресу США з ухваленням допомоги для України та затримку України з ухваленням закону про мобілізацію.
«А ми зменшуємо їхній мобілізаційний потенціал, виплачуючи допомогу українським біженцям», — додав Сікорський.
Він нагадав, що в Польщі українські біженці не отримують соціальних виплат.
За словами міністра, якщо українські громадяни перебувають під захистом ЄС як біженці, то вони мають змогу отримувати щомісяця 200 євро на дитину. Водночас у Західній Європі українці мають іншу допомогу.
«Це має фінансовий стримувальний стимул для молодих чоловіків і жінок, які можуть повернутися додому, щоб захищати свою країну. Ми не повинні субсидувати непокору», — заявив Сікорський.
Більше про мобілізацію в Україні
16 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Постанова має декілька аспектів військового обліку й перевірки документів. Так, наприклад, хлопці віком від 17 до 25 років, що проживають в Україні та поза її межами повинні стати на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Крім цього:
- чоловіки віком від 18 до 60 років, що оформлюють українські та закордонні паспорти поза межами України, проходитимуть верифікацію військово-облікових документів через державну електронну систему «Трембіта»
- хлопці віком від 16 до 25 років, які проживають в Україні та поза її межами, під час оформленням паспорта, будуть внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР) без проходження ВЛК
- діятиме перелік громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років, дані яких повинні бути внесені до ЄДРПВР і які підлягають постановці на військовий облік
Проєкт постанови був розроблений Мінреінтеграції у співпраці з Міноборони, Державною міграційною службою, Міністерством внутрішніх справ і Генеральним штабом Генштабом ЗСУ.
Читайте також
- Територіальні центри комплектування від початку 2024 року склали більше 11 тисяч штрафів за порушення правил військового обліку. Це вже більше, аніж за весь минулий рік.
- СБУ затримала харків’янина, який, ймовірно, підроблював документи для ухилення від мобілізації.