Тенденцію зростання чи спаду кількості кіберзлочинів прослідкувати неможливо, адже виявлення деяких таких шахрайств може зайняти від шести місяців до року.
Про це повідомив начальник відділу управління протидії кіберзлочинам в Харківській області підполковник поліції Іван Ярещенко під час брифінгу.
Зазначається, заяви щодо кіберзлочинів на Харківщині надходять до поліції майже щодня, однак часто найбільше часу займає саме пошук доказів та встановлення особи самих шахраїв.
«Якщо ми говоримо про такі висококваліфіковані злочини, як «злом» особистих акаунтів у соціальних мережах, то зазвичай цим займається не одна людина, а три-чотири. Відповідно один з шахраїв надсилає повідомлення, що містить посилання, яке має заволодіти особистими даними користувачів. Інша особа — генерує картинку, а третє, котра безпосередньо фіксує викрадені дані», — сказав Іван Ярещенко.
За словами підполковника, завданням поліції є покарати злочинців, аби ті отримали кримінальне провадження — «посадити до вʼязниці».
Водночас після того, як відбувається затримання таких шахраїв і вони виходять з ринку праці, а в поліції фіксують спад поданих заяв від потерпілих громадян.
Також Іван Ярещенко розповів, що поліція повідомила про підозру ймовірній злочинній мережі з 20 людей, які нібито обдзвонювали громадян з метою заволодіння їхніми коштами. При чому, вони це робили з вʼязниці.
«Всі причетні, у разі доведення їх винуватості, отримають покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років, це стосувалося і їх співучасників, які перебували на волі на той момент», — додав підполковник.
Зазначається, сповістити про ймовірне шахрайство можна за номером телефону «102», звернувшись до найближчого відділку поліції або залишивши відповідне звернення на сайті кіберполіції.
Нагадаємо, з початку 2024 року, поліція Харківщини отримала 2648 заяв про вчинення кібершахрайств на території області. Аналізуючи ці звернення, стало зрозуміло, кожен вид злочину має свою аудиторію.
Відтак, найпоширенішими видами шахрайств на території Харківщини є фейкові авто для військових, не доставлення товару після оплати, дзвінки нібито з банку з метою заволодіння грошима на рахунку потерпілого, а також викрадення особистих акаунтів громадян у соцмережах.
Читайте також
- Станом на 5 вересня, на Харківщині поширилося шахрайство над військовими, коли їм нібито обіцяють доставити авто на фронт, проте згодом беруть гроші та зникають.